تشکیل مثلث «تبریز – اصفهان – شیراز» برای جذب گردشگران خارجی/ برنامه‌ریزی برای احداث تونل آکواریوم در تبریز

ارک خبر- شهردار تبریز از طرح ویژه شهرداری برای تشکیل مثلث گردشگری «تبریز – اصفهان – شیراز» برای جذب گردشگران خارجی خبر داد.

ایرج شهین‌باهر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص جلسه مشترک با شهرداران شیراز و اصفهان در حاشیه نشست شهرداران کلانشهرها در اصفهان، گفت: شهرداری تبریز در نظر دارد با تعریف سیاست‌های تشویقی گردشگران اروپایی و آسیای دور را جذب کند که بر اساس این طرح، برای تورگردانان تورهای گردشگری اروپایی و آسیای دور به ازای هر گردشگر، مبلغی از سوی اتاق بازرگانی و شهرداری پرداخت خواهد شد که در جلسه با شهرداران اصفهان و شیراز مقرر شد تبریز مقصد اول، اصفهان مقصد دوم و شیراز مقصد سوم این تورها باشد و شهرداری و اتاق بازرگانی شهرهای اصفهان و شیراز هم همچون تبریز به تورگردانان پول پرداخت کنند.

وی ادامه داد: در صورت اجرای این طرح و ارایه‌ی خدمات به تورهای اروپایی و آسیای دور، شاهد حضور گردشگران خارجی در تبریز، اصفهان و شیراز خواهیم بود.

شهردار تبریز در رابطه با طرح تبادل گردشگر بین تبریز و اصفهان، خاطرنشان کرد: بر اساس صحبت‌های انجام شده با استاندار و شهردار اصفهان، تعدادی از هتل‌ها و فضاهای گردشگری تبریز برای گردشگران اصفهانی و تعدادی از هتل‌ها و فضاهای گردشگری اصفهانی برای گردشگران تبریزی تخفیف ویژه در نظر می‌گیرند تا از این طریق تبادل گردشگر میان این دو شهر انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: توافقات انجام شده در سفر اصفهان هنوز قطعی نشده و نیاز به بررسی بیشتر دارد.

شهردار تبریز با اشاره به دیدار با سرمایه‌گذار «تونل آکواریوم اصفهان»، عنوان کرد: بر اساس صحبت‌های انجام شده، مقرر شد شرکت ترکیه‌ای طی سفری به تبریز در خصوص احداث آکواریوم و باغ پرندگان و خزندگان با شهرداری تبریز مذاکره کرده و اجرای این پروژه را آغاز کند؛ البته توافقات اولیه انجام گرفته و سرمایه‌گذار ترکیه‌ای مشتاق است.

وی در خصوص نشست شهرداران کلانشهرها در اصفهان، اظهار کرد: در این نشست در خصوص موضوعاتی نظیر درآمدهای پایدار، برنامه ششم توسعه و آسیب‌های بودجه‌ی سال ۹۷ دولت برای بودجه‌ی کلانشهرها با حضور استاندار اصفهان بحث و گفت‌وگو شد.

شهین باهر با تأکید بر ضرورت ایجاد مدیریت واحد شهری در کلان‌شهرها، خاطرنشان کرد: علی‌رغم تأکیدات بر ایجاد مدیریت واحد شهری در برنامه‌های توسعه‌ی قبلی، در برنامه ششم توسعه به این موضوع توجه لازم نشده و از طرفی نبود مدیریت واحد برای شهرداری‌ها هزینه به دنبال دارد.

وی در رابطه با سخنانش در نشست شهرداران گفت: عدالت شهری که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، توسط شهرداری‌ و در سایه‌ی درآمدهای پایدار شهرداری اتفاق می‌افتد و در سوی دیگر شهرداری ویترین خدمات دولت بوده و رضایت مردم از شهرداری‌ها منجر به رضایت از دولت هم می‌شود، پس ضرورت دارد دولت برای افزایش درآمدهای پایدار شهرداری اهتمام ورزد.

دکمه بازگشت به بالا