نخستین بخشدار زن در آذربایجان شرقی منصوب شد

ارک خبر- مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: ‘مینا گلی پور’ به عنوان نخستین زن بخشدار در بخشداری مرکزی شبستر منصوب شد.
نخستین بخشدار زن در آذربایجان شرقی منصوب شد
بهروز مهدوی روز سه شنبه در شورای اداری شهرستان شبستر با اعلام این خبر افزود: در آستانه میلاد دختر پیامبر اکرم (ص)، حضرت فاطمه (س) و روز مادر هستیم که امیدوارم این انتصاب الگو و تجربه خوبی از حضور بانوان در عرصه حکمرانی خوب باشد.
وی اظهار کرد: از آنجا که سیاست دولت تدبیر و امید استفاده از نیروهای جوان و نخبه در پست های مدیریتی است، امسال اولین زن به عنوان بخشدار در استان معرفی می شود و امیدواریم انتخاب خانم گلی پور، نوید بخش استمرار حضور موفق بانوان در عرصه مدیریت های وزارت کشور در این بخش باشد.
مهدوی افزود: بدون شک این مهم به دست نمی آمد مگر با نظر و پیگیری های استاندار آذربایجان شرقی که از همان ابتدا با توجه به سیاست های دولت و همگام با این سیاست بر این موضوع تاکید داشتند که از توانایی بانوان باید در اداره کشور استفاده شود.
‘مینا گلی پور’ فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد حقوق و فرزند شهید است، وی پیش از این به عنوان کارشناس امور اجتماعی و شوراهای فرمانداری مراغه فعالیت داشته و متولد سال ۱۳۵۸ شمسی است.
بخش مرکزی شهرستان شبستر در ۶۰ کیلومتری غرب تبریز بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.

دکمه بازگشت به بالا