پلیس راه آذربایجان شرقی در ۲۸ ایستگاه و پاسگاه مستقر می شود

ارک خبر- رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح نوروزی پلیس از ۲۳ اسفند ماه جاری در سراسر کشور، گفت: در این راستا نیروهای پلیس راه استان نیز در ۱۴ ایستگاه و ۱۴ پاسگاه در راه های مواصلاتی استان حضور می یابند.
پلیس راه آذربایجان شرقی در ۲۸ ایستگاه و پاسگاه مستقر می شود
سرهنگ جواد ناموران روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تمهیدات ترافیکی پلیس برای تعطیلات اظهار کرد: با توجه به اهمیت راهنمایی رانندگان و آشکار سازی نقاط حادثه خیز ۱۱۳ نقطه با نصب بنر و تابلو در راستای کاهش تصادفات رانندگی آشکارسازی شده است.
وی اظهار کرد: با تشکیل اکیپ تلفیقی پلیس راه، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره راه و شهر سازی استان نسبت به شناسایی محل ها و ایمن سازی اقدام شد.
سرهنگ ناموران با بیان اینکه خط کشی به عنوان راهنمای جاده است، ادامه داد: با توجه به از بین رفتن خط کشی بسیاری از محورهای مواصلاتی استان، نسبت به تجدید خط کشی محورهای مواصلاتی به ویژه خطوط حاشیه نیز اقدام شده است.
وی با اشاره به اینکه پروژه های ناتمام و نیمه کاره راهسازی یکی از علل بروز تصادفات در سال های گذشته بود، گفت: به منظور پیشگیری از تصادفات هرگونه فعالیت اجرایی در راه ها با آغاز طرح نوروزی تا پایان این طرح ممنوع اعلام شده است.
رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی همچنین در خصوص آمار تلفات در طرح نوروزی سال ۹۶ گفت: ۳۵ نفر در سال گذشته جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲ درصد کاهش داشت.
وی با اشاره به مصدومیت ۵۵۴ نفر اظهار کرد: از این تعداد ۲۵۹ نفر بر اثر تصادفات جرحی و ۲۰۵ نفر نیز بر اثر تصادفات خسارتی مجروح شدند.
سرهنگ ناموران با اشاره به اینکه در طرح نوروزی پارسال ، ۷۱ هزار و ۳۷۵ برگ جریمه صادر شد، گفت: از این تعداد ۵۰ هزار و ۲۴۹ مورد تخلفات حادثه ساز، ۲۰ هزار و ۱۴۵ سرعت غیر مجاز، ۲ هزار و ۱۱۹ انحراف به چپ و ۲ هزار و ۵۸۶ سبقت غیرمجاز ثبت شد.
وی اظهار کرد: ۸۷۴ دستگاه خودرو و ۱۰۹ دستگاه موتورسیکلت در این طرح توقیف و دو گواهینامه نیز ضبط شد.
در سطح استان آذربایجان شرقی ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۳۹ کیلومتر بزرگراه، یک هزار و ۴۲ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۷۲۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۵۶۹ کیلومتر راه روستائی وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا