تجاری های خطی و پراکنده در اطراف خیابان ها عامل ترافیک و هدر رفت هزینه

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

تجاری های خطی و پراکنده در اطراف خیابان ها عامل ترافیک و هدر رفت هزینه

مدیر کل راه وشهرسازی استان اصفهان: لازم است در شهر ها این فرهنگ جا بیفتد که به جای تجاری های کوچک و پراکنده از مجتمع های تجاری استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، در کمیسیون ماده ۵ استان که به ریاست علی مقدس زاده  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و باحضور حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان و دیگر اعضا برگزار شد ۳۷ مورد از موارد اصلاح،تعیین و دقیق سازی خط بدنه،تقلیل ویا تعریض عرض گذر، درخواست افزایش ارتفاع ،حذف و یا اضافه کردن گذر وتغییر کاربری مربوط به شهرهای قهجاورستان، ورزنه و طالخونچه (هرکدام ۱ مورد) ، ایمان شهر ۶ مورد ، کلیشاد ۴ مورد ، زیبا شهر ۱۲ مورد، دیزیچه ۹ مورد ، کرکوند ۲ مورد و طرح تفصیلی شهر خوانسار مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر کل راه وشهرسازی استان در خصوص کاربری های تجاری تکی و ریز دانه و خطی در شهرها گفت : باید در شهرها این فرهنگ جا بیفتد که به جای تجاری های کوچک و پراکنده از مجتمع های تجاری استفاده شود.

وی متذکر شد : این تجاری های پراکنده در کنار خیابان هایی که با صرف وقت و هزینه زیاد آزاد سازی و تعریض شده اند باعث ایجاد ترافیک و همچنین پارک های دوبل زیاد در خیابان شده و عملا تعریض خیابان با قرار گیری تجاری های خطی و پراکنده به کاری بیهوده تبدیل می شود .

دکمه بازگشت به بالا