تعطیلی زودهنگام مدارس ممنوع

ارک خبر- وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که مدارس حتی یک روز قبل از تعطیلات نوروز هم نباید تعطیل شوند.

به گزارش ایسنا، بطحایی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به همکارانم در مدارس تاکید موکد، موکد، موکد دارم که به هیچ عنوان امسال حتی یک روز زودتر از ایام تعطیلی نباید تعطیل کنند.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان تا آخرین روز سال جاری باید تحصیلشان را ادامه دهند.

وی درباره حذف آزمون ورودی پایه هفتم تصریح کرد: مصوبه شورای هماهنگی مدارس غیردولتی را چند روز گذشته ابلاغ کرده‌ایم که هنوز شاید به دست همه مدارس نرسیده باشد. البته مدارس غیردولتی از تصمیم ما استقبال کرده‌اند؛ سازمان مدارس غیردولتی هم تیمی در اختیار گرفته تا با تخلفات در این زمینه برخورد جدی کند البته امیدوارم با استقبالی که مدارس کرده‌اند، برگزاری این ازمون متوقف شود.

وزیر آموزش وپرورش در ادامه با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال آینده تحولاتی است که در محتوای برنامه‌های آموزش وپرورش آغاز می‌شود، اظهار کرد: وظیفه آموزش و پرورش برای تحقق اقتصاد مقاومتی فرهنگ‌سازی برای دانش‌آموزان است. ما در این زمینه کتاب‌های درسی و مطالبی داشتیم که البته کافی نیست.

وی افزود: یکی از مهارت‌هایی که در سال ۹۶ شروع کرده و در سال آینده توسعه می‌دهیم، بحث توسعه مهارت‌های الگوی اسلامی – ایرانی است که در بخشی از این مهارت‌ها، اقتصاد مقاومتی نیز در نظر گرفته شده است. دانش‌آموزان حتما باید در مدارس موضوع اقتصاد خانواده را تقویت کنند. در سال ۹۷ با جدیت بیشتری موضوع اقتصاد مقاومتی را در مدارس دنبال می‌کنیم.

دکمه بازگشت به بالا