کاهش ۱۰ درصدی توزیع آب شرب اصفهان در سال ۹۷/ بارش‌ها ۶۰ درصد کاهش داشته اما جیره‌بندی نداریم

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

معاون شرکت آب منطقه‌ای اصفهان:
کاهش ۱۰ درصدی توزیع آب شرب اصفهان در سال ۹۷/ بارش‌ها ۶۰ درصد کاهش داشته اما جیره‌بندی نداریم
ارک خبربه نقل ازفارس:معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان این که آب شرب اصفهان در سال آینده جیره‌بندی نمی‌شود، گفت: آب شرب برای سال ۹۷ در اصفهان با ۱۰ درصد کاهش نسبت به سال ۹۶ توزیع خواهد شد که ممکن است اختلالاتی در شبکه آب شرب شهر ایجاد کند.

علی بصیرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به کمبود آب در استان اصفهان اظهار کرد: وضعیت منابع آبی استان اصفهان فوق‌العاده بحرانی است و در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه است.

وی با بیان این که استانداری اصفهان طرح‌ها و برنامه‌هایی برای مشکل کمبود آب را با همکاری جهاد کشاورزی دنبال می‌کند، افزود: استاندار اصفهان به شدت پیگیری حل و فصل مشکلات آبی استان اصفهان است که در همین راستا تصمیم گرفته شده تا مبالغی به عنوان خسارت نکشت در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به این که حجم سد زاینده‌رود در حال حاضر ۱۳۳ میلیون متر مکعب است، گفت: میزان بارش‌ها در کوهرنگ حدود ۴۰۰ میلی‌متر بوده است که نشان‌دهنده کاهش ۶۰ درصدی میزان بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته است و دورنمای آبی سختی را نشان می‌دهد.

وی با بیان این که آب شرب اصفهان در سال آینده جیره‌بندی نمی‌شود، خاطرنشان کرد: آب شرب برای سال ۹۷ در اصفهان با ۱۰ درصد کاهش نسبت به سال ۹۶ توزیع خواهد شد که ممکن است اختلالاتی در شبکه آب شرب شهر ایجاد کند و با کاهش و افت فشار در برخی مناطق روبرو شویم؛ آب مورد نیاز صنایع استان اصفهان نیز برای سال آینده ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا