طرح ابتکاری “آتش سرد”؛ نوروز ۹۷ در جاده های اصفهان کلید می خورد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

 

طرح ابتکاری “آتش سرد”؛ نوروز ۹۷ در جاده های اصفهان کلید می خورد

فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح ابتکاری پلیس راه این فرماندهی برای پیشگیری از حوادث رانندگی در نقاط پرتصادف جاده های استان تحت عنوان ” آتش سرد” از نوروز ۹۷ خبر داد.

 

 

سردار” معصوم بیگی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: تحقیقات کارشناسان پلیس راه فرماندهی انتظامی استان در خصوص علل و عوامل وقوع تصادفات مرگبار به ویژه در ایام نوروز نشان داد، بیشتر واژگونی خودروها شب ها در گردنه ها و پیچ ها رخ می دهد.

فرمانده انتظامی استان عنوان داشت: رانندگان در ساعات شب که دید کافی وجود ندارد به دلیل سرعت زیاد و عدم توجه به جلو، پیچ های خطرناک را ندیده و به همین دلیل خودروی آنها از جاده منحرف و دچار واژگونی شده و همین عامل به کشته و مجروح شدن بسیاری از هموطنانمان منجر می شد.

وی افزود: به همین دلیل پلیس راه استان همواره برای هشدار سازی رانندگان و جلوگیری از وقوع این گونه حوادث طی سال های گذشته از روش های گوناگونی استفاده می کرد که این روش ها بیشتر سنتی بودند ولی امسال با ابتکاری ویژه برای اولین بار در کشور طرح “آتش سرد” توسط کارشناسان این پلیس طراحی شد که به یاری خداوند متعال اجرای این طرح در نوروز ۹۷ عملیاتی خواهد شد.

سردار معصوم بیگی با اشاره به مزایای این طرح گفت: در گذشته برای هشدارسازی رانندگان از روش آتش زدن لاستیک،چوب و … استفاده می شد اما دستگاه “آتش سرد” که به دست کارشناسان پلیس راه استان طراحی و تولید شده ، نوعی آتش مصنوعی است و هیچ گونه آلودگی ایجاد نمی کند و ضرری و زیانی هم برای طبیعت ندارد.

این مقام مسئول عنوان داشت: قدرت نمایش آتش این دستگاه به گونه ای است که رانندگان از فاصله ۲ تا ۳ کیلومتری قادر به مشاهده نور آن هستند و با جلب توجه به سمت آن متوجه منطقه خطر شده و سرعت خودروی خود را کاهش می دهند که همین امر می تواند از بروز حوادث ناگوار برای آنان جلوگیری کند.

این مقام ارشد انتظامی استان خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی و هماهنگی های صورت گرفته تعداد ۳۰ عدد از این دستگاه آماده شده و قرار است در ۳۰ نقطه پرتصادف جاده های استان که مورد شناسایی قرار گرفته مورد استفاده قرار گیرد.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه پلیس اصفهان تدارک ویژه ای برای تامین امنیت و آرامش مسافران نوروزی اندیشیده گفت: نیروی انتظامی همگام با دیگر نهادها و دستگاه های استان تمام تلاش خود را بکار بسته تا انشاء الله میهمانان نوروزی سفری خوب و خوشی به استان زیبا و پرجاذبه اصفهان داشته و با امنیت کامل هم به منازل و مقاصد خود بازگردند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا