حضور ۲۱ شهرستان استان در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستایی کشور

ارک خبر- مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی از حضور ۲۱ شهرستان آذربایجان شرقی در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستایی کشور خبر داد.
تقی کرمی در گفتگو با خبرنگار مهرگفت:روستای نمادین کندوان به همت فرمانداری اسکو و مساعدت بنیاد مسکن و دفتر امور روستایی دوسال است در این نمایشگاه احداث می‌شود و استقبال مردم از آن و اشتیاق‌شان برای عکس گرفتن، نشان می‌دهد که جزو پربازدیدترین روستاهای نمادین نمایشگاه است.

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه امسال ۲۱شهرستان از استان ما در نمایشگاه حضور یافتند، گفت: علاوه بر اینکه محصولات روستایی و عشایری در غرفه‌ها عرضه شد، گروه‌هایی نیز به صورت زنده آیین‌های روستاهایمان را برای بازدیدکنندگان اجرا کردند که باز با استقبال بسیار خوب مواجه شدند.

وی از حضور و بازدید ۴ساعته استاندار آذربایجان شرقی از غرفه‌های استان خبر داد و افزود: دکتر خدابخش برای هر غرفه ۱۰دقیقه یا حتی بیش‌تر زمان اختصاص دادند و نیز در جریان بازدیدشان، با ۴شبکه خارجی مصاحبه‌ای داشتند که معرفی توانمندی‌های روستایی و عشایری استان را موضوع صحبت‌هایشان قرار دادند.

وی همچنین از حضور و بازدید نمایندگان استان در مجلس، فرمانداران، دهیاران، بخشداران و مدیران کل از غرفه‌های آذربایجان شرقی در نمایشگاه سخن گفت.

کردمی اعلام کرد: ۳۱غرفه نیز اقدام به فروش محصولاتی کردند که می‌توان گفت فروش خوب و مناسبی داشتند.

وی نمایشگاه را فرصت مغتنی برای جذب گردشگر برای رویداد «تبریز۲۰۱۸» عنوان کرد و گفت: امسال برای به نمایش گذاشتن توانمندی‌های استان‌ها در عرصه عشایری سالن ویژه‌ای اختصاص یافته و آلاچیق‌های عشایری ما هم در آن سالن پذیران بازدیدکنندگان بودند.

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: برای در اختیار گذاشتن فضای نمایشگاهی، مبلغی از غرفه‌دارانی که توسط فرمانداری‌ها معرفی شده بودند، اخد نشده و حتی وعده‌های غذایی صاحبان غرفه‌ها هم بر عهده ما بود.

دکمه بازگشت به بالا