۴۲ پارکینگ برای ایام نوروز فعال است/ وضعیت ترافیک به مسافران اطلاع رسانی می شود

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

معاون حمل و ترافیک شهرداری اصفهان:

۴۲ پارکینگ برای ایام نوروز فعال است/ وضعیت ترافیک به مسافران اطلاع رسانی می شود

۴۲ پارکینگ سطح شهر اصفهان در ایام نوروز سال ۹۷ با ظرفیت ۷ هزار و ۵۰۰ خودرو آماده خدمت رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان به تشریح برنامه های این معاونت در ایام پایانی سال و نوروز پرداخت و افزود: بر کیفیت خدمات و قیمت پارکینگ ها نظارت جدی خواهد شد.

علیرضا صلواتی با اشاره به این که پیام های ترافیکی ایام نوروز از طریق مراکز رسانه ای روابط عمومی شهرداری به شهروندان و گردشگران اعلام می شود، اضافه کرد: صدای شهر و سیمای شهر  در برنامه “اینجا اصفهان” وضعیت ترافیک و معرفی پارکینگ ها  را به مسافران و شهروندان اطلاع رسانی می کنند. همچنین این موارد از طریق رسانه ها و شبکه های رسمی شهرداری اصفهان در فضای مجازی نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

فعالیت ناوگان اتوبوسرانی با تمام ظرفیت 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به تشکیل ستاد ناوگان اتوبوسرانی در ایام نوروز خاطرنشان کرد: ناوگان اتوبوسرانی از ۲۵ تا ۳۰ اسفند ماه سال جاری با تمام ظرفیت تا ساعت ۲۲ فعال است. فعال بودن این ناوگان در این مدت به منظور افزایش توان سرویس دهی در ایام پایانی سال به خصوص در خیابان های منتهی به مراکز خرید و به منظور رفاه بیشتر شهروندان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به این که از تاریخ ۲۰ تا ۲۹ اسفند ماه سال جاری زمان سرویس دهی بخشی از ناوگان اتوبوسرانی خطوط منتهی به مراکز خرید و خیابان های اصلی شهر تا ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه و از میادین اصلی تا ساعت ۲۱ و ۳۰ خواهد بود، ادامه داد: در این مدت بخشی از ناوگان اتوبوسرانی به صورت فوق العاده در مسیرهای اصلی مشغول به کار خواهند بود.

به کارگیری روزانه ۶۰۰ دستگاه اتوبوس در ایام نوروز 

صلواتی با بیان این که در روز ۲۹ اسفند با توجه به افزایش حجم مسافران ورودی به شهر، تمام ناوگان دولتی و خصوصی در خطوط فعال است، ادامه داد: اطلاع رسانی مربوط به نرخ های سفر، همچنین مسیرها، نقشه خطوط و زمانبندی تردد ناوگان طی ایام نوروز در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: سرویس دهی به تورهای مختلف، نظارت مستمر بر ناوگان فعال خطوط، فعال بودن روزانه حدود ۶۰۰ دستگاه اتوبوس در ایام تعطیلات نوروز و سرویس دهی ویژه به آرامستان باغ رضوان و گلستان شهدا به خصوص در روزهای پایانی سال و اولین روز سال و استقرار اتوبوس در باغ فدک به منظور تردد گردشگران به نقاط تاریخی و مرکز شهر، از دیگر برنامه های نوروزی این معاونت در بخش ناوگان اتوبوسرانی است.

ستاد معاینه فنی همه روزه بدون تعطیلی

صلواتی همچنین گفت: در مراکز گردشگری همچون میدان امام (ره)، تله کابین صفه، شهر رؤیاها، تله سیژ ناژوان و… در قالب ۱۵ ایستگاه تاکسی هایی از سوی سازمان تاکسیرانی مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو تحت نظارت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در ایام نوروز اذعان داشت: در ایام نوروز دو مرکز معاینه فنی جی در خیابان همدانیان و خیابان فرزانگان فعالیت داشته و خدمات لازم را از ۲۸ اسفند ماه تا ۱۲ فروردین ماه به شهروندان ارایه می دهند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: در این ایام ستاد معاینه فنی همه روزه بدون تعطیلی و در ساعات اداری آماده پاسخگویی به شهروندان است. همچنین مرکز معاینه فنی جی مستقر در پایانه مسافربری جی به غیر از روز اول فروردین سال ۹۷، همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۲ آماده ارایه خدمات به مسافران عزیز است.

مسافران به صورت آنلاین از اطلاعات سفر با خبر شوند

وی به برنامه های سازمان پایانه های شهر اصفهان در ایام نوروز اشاره و بیان کرد: هتل های کاوه و صفه جهت پذیرایی مسافران  آمادگی کامل دارند.

وی با بیان این مطلب که مسافران و شهروندان می توانند برای خرید بلیت به صورت غیر حضوری از طریق سایت www.payaneha.com و www.payaneh.ir  اقدام کنند اظهار کرد: پایانه‌‌های مسافربری پنجگانه شهر اصفهان با داشتن امکاناتی از قبیل مسجد، حمام، اتاق مادر و کودک، وسایل حرکت درمانی، رستوران و انواع غرفه های سوغات آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

صلواتی ادامه داد: مسافران و شهروندان با استفاده از سامانه سنا به صورت آنلاین می توانند اطلاعات سفر، مقصد و ساعت حرکت خود را مشاهده کنند.

وی عنوان کرد: پایانه های پنجگانه شهرداری اصفهان از ساعت ۵ صبح تا نیمه شب آماده سرویس دهی به مسافران و شهروندان عزیز است و شهروندان می توانند برای پاسخ سؤالات خود با پایانه کاوه به شماره ۳۴۳۵۸۸۸۰، پایانه صفه به شماره ۵۶-۳۶۷۳۲۷۵۰، پایانه زاینده‌رود به شماره ۳۷۸۶۰۵۲۹ و پایانه جی به شماره ۳۵۲۱۱۰۰۳ تماس حاصل کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا