آمادگی تبریز برای میزبانی گردشگران نوروزی «تبریز ۲۰۱۸»

ارک خبر- شهردار تبریز گفت: از همه هم‌وطنان دعوت می‌کنم در تبریز، پایتخت گردشگری کشور‌های اسلامی حضور یافته و تجربه تبریزگردی را در سال ۹۷ داشته باشند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، ایرج شهین‌باهرشهردارتبریز با اشاره به آمادگی تبریز برای میزبانی گردشگران نوروزی و مهیمانان «تبریز ۲۰۱۸» اظهار داشت: از همه هم‌وطنان دعوت می‌کنم در تبریز، پایتخت گردشگری کشور‌های اسلامی حضور یافته و تجربه تبریزگردی را در سال ۹۷ داشته باشند.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: با همکاری بخش‌های مختلف اجرایی، سعی شده فضا‌های گردشگری، از جمله ۱۷ موزه زیبا، خانه‌های تاریخی، جاذبه‌های سنتی و طبیعی، مهیای حضور گردشگران باشد.

وی گفت: از آغاز مسئولیت در مدیریت شهری، سعی کرده‌ایم از درآمد‌های ناپایداری مثل ضوابط‌فروشی و تراکم‌فروشی فاصله بگیریم، چرا که این روند، آسایش، آرامش و رفاه شهروندان را محدود می‌کند.

وی تصریح کرد: سعی کرده‌ایم رویکرد‌های درآمدزایی را با نمونه‌های موفق مدیریت شهری تطبیق داده و بستر‌های درآمد‌های پایدار را تقویت کنیم.

شهردار تبریز، عوارض نوسازی را اصلی‌ترین درآمد‌های پایدار شهرداری خواند و افزود: به عنوان مثال، در اشل‌هایی که در بحث عوارض مطرح است، مجموعه‌ها و فضا‌هایی بیشتر زباله تولید می‌کنند، طبیعتاً نباید عوارض یکسانی با بخش‌های خانگی داشته باشند.

شهین‌باهر با تاکید بر این که هر مجموعه‌ای که خدمات بیشتری می‌گیرد، طبعاً باید هزینه‌ای بیشتری نیز متقبل شود، اضافه کرد: این رویکرد، از ضرورت‌های عدالت شهری است که می‌تواند کیفیت خدمات را در مناطق کم‌برخوردار، افزایش دهد.

شهین‌باهر با اشاره به این‌که برخی از حوزه‌های اجتماعی تبریز حتی در مقایسه با کشور‌های توسعه‌یافته نیز کم‌نظیر است، به نقش فعال گروه‌های خیریه و زمینه‌سازی‌های شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت: عناوینی مثل «شهر بدون گدا» و «شهر بدون معتاد متهاجر» در سایه یک همت جمعی در شهر تبریز رقم خورده و فضایی مساعد را در بحث گردشگری رقم زده‌است.

دکمه بازگشت به بالا