بهره‌برداری از ١٠ سینما در آذربایجان‌شرقی

ارک خبر- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی ١٠ سینما در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی محرمی اظهار داشت: در حال حاضر ١٢ سالن سینما در شهرستانهای تبریز، اهر، بناب، مراغه، مرند، شبستر و میانه فعال است که روز پنجشنبه ١٠ سینمای دیگر در شهرستان های تبریز، ملکان و عجب‌شیر به سینماهای استان افزوده می‌شود.

وی افزود: مراسم راه‌اندازی و بهره‌برداری از این سینماها طی آئینی روز پنجشنبه با حضور دکتر مجید خدابخش استاندار آذربایجان‌‌شرقی، محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی کشور و فعالان عرصه فیلم و سینمای استان روز پنجشنبه ٢۴ اسفندماه ساعت ٩ صبح در پردیس سینمایی ستاره‌باران راه‌اندازی خواهد شد.

محرمی گفت: راه‌اندازی سینماهای یاد شده در راستای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه و به منظور بهره‌مندی آحاد مردم استان از تولیدات سینمایی است.

وی تاکید کرد: نقش و تاثیر زبان سینما بر فرهنگ جوامع از دیرباز تا کنون مقوله انکار ناپذیری بوده و همواره در طول سالیان فرهنگ های مختلف برای تبلیغ خود از ابزار مختلفی همچون سینما بهره گرفته و با یکدیگر به رقابت پرداخته اند و در این میان تبریز اولین شهری است که خورشید سینمای ایران از آن طلوع کرده است.

براساس این گزارش آیین راه‌اندازی ۱۰ سینمای جدید در استان روز پنج‌شنبه ٢۴ اسفندماه ساعت ٩ صبح در پردیس سینمایی مجتمع تجاری ستاره باران برگزار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا