صادرات دام و فرآورده‌های دامی از آذربایجان شرقی به ۲۰ کشور جهان

ارک خبر-مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از صادرات دام و فرآورده های دامی به ۲۰ کشور جهان خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، امیرحسین بهداد با اعلام این خبر اظهار کرد: تا پایان بهمن ماه سالجاری، ۶۹ فقره گواهی بهداشتی برای صادرات انواع فرآورده‌های خام دامی نظارت شده توسط کارشناسان، جهت صادرات به کشورهای مقصد صادر شده است.

وی گفت: با نظارت‌های بهداشتی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، بیش از ۹۱۱ تن پودر گوشت، ۵۶ تن پا و پنجه مرغ، ۶۹ تن عسل و ۲۱۶ تن شیر خشک پیرو صدور گواهی‌های بهداشتی مربوطه به مقصد کشورهای ترکیه، گرجستان، ویتنام، تایوان، چین، عمان، مالزی، لبنان، عراق، هنگ کنگ و افغانستان صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به نظارت بهداشتی کارشناسان این اداره کل روی ترانزیت خودروهای حامل دام و فرآورده‌های دامی اظهار کرد: در همین مدت، روی ترانزیت بیش از ۲۵۳ تن انواع فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی و ۱۵۶ هزار و ۸۵۰ جلد انواع پوست خام و فرآوری شده نظارت شده است.

وی افزود: بر این اساس پنج هزار و ۶۰۰ قطعه ماهی قزل آلای زنده، ۷۲ هزار قطعه جوجه یکروزه و ۵۰ رأس گاو به مقصد کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و افغانستان صادر شده است.

بهداد خاطر نشان کرد: کشورهای پاکستان، ایتالیا، کانادا، هلند، آلمان، دانمارک و قبرس نیز مقصد صادرات دام کوچک و انواع پوست خام و فرآوری شده بودند.

دکمه بازگشت به بالا