برای نخستین بار درکشور همراه اول و انجمن ناشنوایان اصفهان برگزارکردند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

برای نخستین بار درکشور همراه اول و انجمن ناشنوایان اصفهان برگزارکردند
آموزش اشاره به کارکنان دفاترخدماتی

برای نخستین بار در کشور باهمکاری باشگاه معلولین ، همراه اول و انجمن خانواده ناشنوایان استان اصفهان آموزش اشاره به کارکنان دفاتر خدماتی، ارتباطی  پیشخوان دولت در جهت کمک به ناشنوایان در محل سالن جلسات معاونت تجاری مخابرات منطقه اصفهان برگزارشد .
در این دوره آموزشی که توسط آقای خلیل رحیمی عضو هیات مدیره  انجمن ناشنوایان بهمراه خانم آیگین عباسی مدیرعامل و مترجم ناشنوایان برگزارشد اعلام گردید : زبان اشاره یک سیستم ارتباطی می باشد که توسط فرد ناشنوا در قرن گذشته ابداع گردیده است .
رحیمی افزود : زبان اشاه یک زبان ساده است و در سازمان ملل نیز به تصویب رسیده و آن را به رسمیت می شناسند .
وی گفت : یاد گیری زبان اشاره عملکردمغز را بهبود می بخشد و برای یادگیری آن نیاز به سر وصدا نیست و با یاد گیری آن به فرهنگ ناشنوایان آشنا می شوید .
وی اظهار داشت : بوسیله زبان اشاره تمام بدن قادر خواهد بود برای برقراری ارتباط فعال شود و وقتی با زبان اشاره صحبت می کنید دنیا را برای ناشنوایان قشنگ می کنید .
دراین دوره آموزشی که ۲۰ نفر حضوردارند آموزش های لازم بصورت علمی وعملی تدریس می گردد .
توکلی فرد از اعضای  باشگاه خبری معلولان نیز با اشاره به اینکه طبق آمار جهانی از جمعیت هرکشور حدودا ده درصد دچار معلولیتند افزود : افراد معلول و بویژه ناشنوا به لحاظ ذهنی و فکری تفاوتی با دیگر افراد ندارند و امیدواریم سازمان ها و ادارات علاوه بر همکاری لازم  با قشر معلول  در خصوص آموزش اشاره نیز پیشقدم شوند .
قابل ذکراست علاقمندان جهت آشنایی با فعالیت های انجمن خانواده ناشنوایان می توانند به سایت این انجمن به نشانی :
www: isfadeaf.com
مراجعه نمایند

.خبرنگار:بهمن توکلی فرد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا