اجرای طرح “کوا” برای کاهش آسیب‌های فضای مجازی / ۱۵ هزار نیرو در طرح نوروزی فعال است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

سردار معصوم‌بیگی:

اجرای طرح “کوا” برای کاهش آسیب‌های فضای مجازی/ ۱۵ هزار نیرو در طرح نوروزی فعال است

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه تحرک ازاذل و اوباش خط قرمز نیروی انتظامی استان اصفهان است، گفت: اجازه نمی‌دهیم اراذل و اوباش در اصفهان عرض اندام کنند و هر دستی قمه به روی مردم بلند کند را با تیر می‌زنیم.

به گزارش ارک خبر:سردار مهدی معصوم بیگی صبح امروز(سه‌شنبه) در نشست خبری پایان سال خود ضمن تبریک روز شهید با بیان اینکه نام و راه شهدا در نیروی انتظامی با قدرت ادامه پیدا می‌کند، اظهار کرد: شهدا برای دفاع از ارزش‌ها جان خود را فدا کرده‌اند و ما نیز راه آنها را ادامه خواهیم داد.

وی با ارایه گزارشی از اقدامات نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: مواد مخدر ابَر آسیب جامعه است و همه باید برای کاهش و کنترل این آسیب همکاری داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه طی یکسال اخیر ۲۹ تن انواع مخدر کشف و ۲۱ هزار نفر در این زمینه دستگیر شده است، ادامه داد: ۶۵۶ طرح در سطح استان برای این منظور اجرا شد و ۱۴۵ باند قاچاق مواد مخدر شناسایی و منهدم شد.

وی در خصوص اقدامات پلیس در حوزه سرقت نیز افزود: در سال جاری با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه بیشتر نسبت به سرقت‌های خرد و کلان ۱۴۱ میلیارد تومان امواد مسروقه از سارقان کشف و به مالباختگان تحویل شد.

سردار معصوم بیگی افزود: ۲۵۰ باند بزرگ سارقان در استان اصفهان شناسایی و منهدم شد که نسبت به سال ۹۵ با افزایش ۲۶ درصدی کشف در این بخش روبه‌رو بودیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری سرقت از بانک‌ها و طلافروشیها به صفر رسیده است، گفت: این اقدام خوبی در استان بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ۳۳۴ هزار و ۹۱۳ گواهینامه از ابتدای سال جاری صادر شده است، افزود: میزان صدور گواهینامه برای زنان و مردان برابر بوده است.

وی در خصوص تلفات تصادفات در استان اصفهان گفت: در سال جاری ۳۵۰ نفر در تصادفات درون شهری و ۵۶۰ نفر در تصادفات برون شهری جان خود را از دست داده‌اند.

سردار معصوم‌بیگی اضافه کرد: ۵۷ درصد از جانباختگان تصادفات درون شهری موتورسواران و ۲۷ درصد عابران پیاده هستند که در این زمینه استان اصفهان از میانگین کشوری بالاتر است.

وی گفت: بیش‌ترین علت تصادفات را عدم توجه به جلو، سرعت غیر مجاز و عدم رعایت فاصله طولی است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا تصریح کرد: در این زمینه در یک سال اخیر ۳۷۰۰ پرونده در این زمینه تشکیل شده است که با افزایش ۳۶ درصدی پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان روبه رو بودیم.

وی با بیان اینکه بیش از یک هزار خودروی حامل قاچاق در استان اصفهان توقیف شده است، افزود: چهار هزار نفر قاچاقچی کالا نیز در این زمینه دستگیر شده‌اند.

سردار معصوم بیگی در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در حوزه پلیس فتا اضافه کرد: قدرت کشف پلیس فتای استان اصفهان بالای ۸۶ درصد است و چنانچه مردم به توصیه‌های پلیس توجه کنند اسن امکان وجود دارد که بتوانیم جلوی جرایم را بگیریم.

وی برداشت‌های غیر مجاز، موضوعات ضد اخلاقی، نشر اکاذیب و مزاحمتهای اینترنتی را از مهم‌ترین تخلفات حوزه فضای مجازی در استان اصفهان اعلام کرد و افزود: در این زمینه طرح “کوا” را در دستور کار قرار دادیم تا به کودکان در این زمینه آموزش‌های لازم را در خصوص استفاده از فضای مجازی ارایه دهیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در سال جاری ۳۰ هزار نفر از مشاوره‌های رایگان نیروی انتظامی استفاده کردند، گفت: استقبال خوبی را در استان در سال جاری داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه تحرک ازاذل و اوباش خط قرمز نیروی انتظامی استان اصفهان است، تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم اراذل و اوباش در اصفهان عرض اندام کنند و هر دستی قمه به روی مردم بلند کند را با تیر می‌زنیم.

سردار معصوم‌بیگی در خصوص طرح نوروزی نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: این طرح از ۲۷ اسفند آغاز و تا  ۱۴ فروردین سال ۹۷ ادامه می‌یابد.

وی بابیان اینکه برای طرح نوروزی ۱۵ هزار نیروی انتظامی بسیج شده است، گفت: ۱۵۰۰ گشت خودرویی، موتوری و پیاده و ۲۴۲ ایستگاه ماموریت پلیس نیز در سطح استان اصفهان در این ایام فعال خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین با اشاره به اجرای طرح “آرامش” در استان اصفهان افزود: برای این امر برای بیش از دوهزار معتاد متجاحر، سارقان خرد و سخت معتادان سارق محلی برای اسکان تعبیه شده تا آرامش بهتری را در نوروز در اصفهان داشته باشیم.

سردار معصوم‌بیگی با بیان اینکه چهارشنبه سوری را موضوعی اجتماعی دانست و گفت: بایستی باید با کار فرهنگی این امر مدیریت شود و در راس این امر خانواده‌ها می‌توانند بهترین نقش را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی با کسانی که امنیت جامعه را در چهارشنبه سوری مختل کند برخورد خواهد کرد، افزود: برای این امر با دستگاه قضایی هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است و چنانچه از خودرو و موتورسیکلت استفاده کنند خودروی آنها تا پایان تعطیلات توقیف میشود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۹ نفر در استان اصفهان در چهارشنبه سوری مجروح شده و یک نفر جان باخت، افزود: امیدواریم این آمار در سال جاری با کاهش روبه‌رو شود.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: خودروی سیار ثبت تخلفات در محدوده مرکزی شهر اصفهان راه‌اندازی شد که با تردد در این محورها تخلفات حاشیه خیابان‌های شهر را شناسایی و ثبت می‌کند.

سرهنگ رضا رضایی  با بیان اینکه در یک سال اخیر دو میلیون و ۸۵۰ هزار تخلف در سطح استان اصفهان اعمال قانون شده است، گفت: ۴۰ درصد از تخلفات ثبت شده در شهر اصفهان به واسطه دوربین‌های ثبت تخلف انجام شده است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان اضافه کرد: خودروی سیار ثبت تخلفات در محدوده مرکزی شهر اصفهان راه‌اندازی شده است که با تردد در محورهای مرکزی شهر تخلفات حاشیه خیابان‌ها را شناسایی و ثبت می‌کند.

در ادامه رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان نیز با بیان اینکه سرقت‌های مسلحانه از بانک‌ها و طلافروشی‌های استان اصفهان به صفر رسیده است اما شهروندان و هم‌استانی‌های عزیز باید مراقب سارقان خرد باشند، ابرازداشت: به طور معمول در روزهای پایانی سال شاهد افزایش سرقت‌های خرد هستیم و بر این اساس شهروندان باید هنگام حضور در سیستم حمل و نقل عمومی و یا خرید مراقب قصد سوء این افراد باشند که به بهانه‌های مختلف به آنها نزدیک می‌شوند.

سرهنگ ستار خسروی همچنین درباره کشفیات زمین‌خواری در استان اصفهان ابراز داشت: در این بازه زمانی در استان اصفهان ۵۴۸ هزار متر مربع زمین دولتی متصرفی و ۵۳ زمین‌خوار نیز شناسایی و دستگیر شدند

معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی اصفهان گفت: در چهارشنبه آخر سال به صورت ویژه از تردد موتورسوارانی با رفتار پر خطر، به صورت کاروانی و فاقد کلاه ایمنی جلوگیری می شود.

 سرهنگ جهانگیر کریمی اظهار داشت: نیروی انتظامی با شادی مردم مخالف نیست اما با هر گونه ایجاد اختلال در نظم و ترافیک شهر به صورت جدی برخورد قانونی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در این راستا از سوی نیروی انتظامی برنامه هایی در حوزه ترافیک، انتظامی و امنیتی در نظر گرفته شده است، افزود: در چهارشنبه آخر سال به صورت ویژه از تردد موتورسوارانی با رفتار پر خطر، به صورت کاروانی و فاقد کلاه ایمنی جلوگیری به عمل می آید.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تأکید کرد: وظیفه ما حفظ امنیت مردم در سطح پیاده روها و معابر است و از این رو حضور پلیس کمک می‌کند تا این امنیت به خوبی برقرار شود.

وی با اشاره به برنامه‌های تعریف شده برای چهارشنبه آخر سال گفت: با همکاری و مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و اطلاع رسانی به ویژه شهرداری اصفهان، مراقبت از کودکان، نوجوانان و جوانان و عدم استفاده از مواد محترقه غیر استاندارد از مهم‌ترین محورهای اطلاع رسانی مدنظر قرار گرفته است.

کریمی با بیان اینکه در آستانه سال نو با آموزش و کنترل فرزندان خود، باید از وقوع حوادث ناگوار پیشگیری کنیم، ادامه داد: لازم است کودکان و نوجوانان نسبت به عواقب خطرناک بازی با مواد منفجره و آتش زا آگاه شوند.

وی اضافه کرد: هم‌چنین شهروندان مراقب رفتارهای خطرناک و ناهنجار افراد بوده و در صورت لزوم مراتب را به واحدهای گشتی نیروی انتظامی و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا