حضور راهنمایان دوچرخه سوار در ایام نوروز در محور تاریخی اصفهان /۱۳۷ پاسخگوی شبانه روزی به گردشگران

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

حضور راهنمایان دوچرخه سوار در ایام نوروز در محور تاریخی اصفهان /۱۳۷ پاسخگوی شبانه روزی به گردشگران

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان با اشاره به برنامه های شهرداری اصفهان برای اطلاع رسانی بهینه به گردشگران نوروزی گفت: در این ایام علاوه بر استقرار بیش از ۳۰ کیوسک اطلاع رسانی به منظور اطلاع رسانی میدانی و محیطی، راهنمایان دوچرخه سوار نیز گردشگران را راهنمایی خواهند کرد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ‌ایمان حجتی افزود: فعالیت ها و اقدامات این ایام با شعار و کلید واژه “بهار دلنشین”، در دستور کار قرار گرفته و تلاش داریم با هماهنگی های لازم، شهر را برای میزبانی از گردشگران مهیا ساخته و نیز فضاسازی لازم را برای شهروندان عزیز انجام دهیم.

وی ادامه داد:‌ در این زمینه، برنامه ریزی های مختلفی برای هدایت و راهنمایی هر چه بهتر گردشگران نوروزی انجام شده است که توجه ویژه به بافت فرهنگی و تاریخی اصفهان، یکی از مهم ترین آن ها است. از این رو دوچرخه سواران آشنا به حوزه گردشگری، در طول محورهای تاریخی و فرهنگی شهر اصفهان تردد خواهند داشت تا اطلاعات لازم را در اختیار گردشگران قرار دهند.

وی تأکید کرد: البته طبیعی است که بخشی از گردشگران از طریق کیوسک های اطلاع رسانی و یا سایر راه های ارتباطی، سؤال ها و مسایل خود را جویا خواهند شد اما حضور راهنمایان دوچرخه سوار باعث می شود، مسافران و گردشگران سریع تر راهنمایی شده و پاسخ سؤالات خود را بهتر دریافت کنند.

حجتی همچنین با اشاره به این که طراحی پویش مردمی “به اصفهان رو” نیز از دیگر اقدامات پیش بینی شده در این ایام است، اظهار داشت: این پویش محدود به نوروز نخواهد بود و اصفهان را به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب در طول سال، معرفی خواهد کرد. از طریق این پویش، شهروندان اصفهانی و گردشگران می توانند مقاصد گردشگری اصفهان به ویژه نقاط کمتر دیده شده را در شبکه های اجتماعی معرفی و اطلاع رسانی کنند.

به گفته وی، در ربات تلگرامی این پویش تلاش شده سؤالات متداول گردشگران پاسخ داده شود و گردشگر بتواند به صورت آنلاین اطلاعات لازم در خصوص شهر اصفهان را به دست آورد.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان افزود: شبکه اطلاع رسانی شهر با تمامی ظرفیت رسانه ای و اطلاع رسانی خود در این ایام فعال خواهد بود و سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ نیز در طول ایام نوروز به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی گردشگران نوروزی خواهد بود. همچنین دو زبانه بودن این سامانه از دیگر ویژگی های آن در ایام نوروز است که می تواند راهنمای گردشگران برون مرزی نیز باشد.

حجتی ادامه داد: امیدواریم گردشگران نوروزی و همشهریان اصفهانی در این ایام لحظات شاد و همراه با آرامشی را در کنار خانواده خود و در شهر تاریخی اصفهان تجربه کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا