اولین موزه شهرداری ایران رکورد بازدید از موزه‌های کشور را شکست

ارک خبر- تبریز – مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز از شکسته شدن رکورد بازدید موزه های کشور در اولین موزه شهر و شهرداری ایران خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری تبریز، رضا خلیلی با اعلام این خبر گفت: ۸۵ هزار نفر از موزه شهر و شهرداری تبریز تا پایان روز ۱۱ فروردین‌ماه بازدید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش زیادی را در تعداد بازدیدکنندگان از موزه شاهد بوده ایم.

رضا خلیلی با اشاره به اینکه بالاترین میزان بازدید روزانه از موزه شهر تبریز با ۱۱۱۰۷ نفر در روز ۸ فروردین بوده است، گفت:تا پایان روز ۱۱ فروردین از موزه شهر و شهرداری و کفش ۱۱۱۰۷ نفر، موزه استاد شهریار ۱۵۸۷۰ نفر، موزه علی موسیو ۲۰۶۳ نفر، خانه نیکدل ۳۱۱۳۶ نفر و از خانه ساوجبلاغی‌ها که متعلق به بخش خصوصی می‌باشد بیش از ۳۱۱۰ نفر بازدید کرده‌اند.

وی افزود:با توجه به جمع‌بندی صورت گرفته تا پایان ۱۱ فروردین‌ماه، ۱۳۵ هزار نفر از موزه‌های شهرداری تبریز بازدید کرده‌اند.

خلیلی با اعلام اینکه تا پایان ۱۱ فروردین ماه، بیش از ۱۵۱ هزار نفر ساعت تور تبریزگردی برای میهمانان نوروزی و گردشگران اجرا گردیده است گفت: تورهای تبریزگردی توسط سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز و با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی و با مشارکت وصف‌ناپذیر دانشجویان انجمن علمی مدیریت جهانگردی دانشگاه تبریز به‌عنوان راهنمای افتخاری اتوبوس‌های تبریزگردی برنامه‌ریزی و اجرا و مدیریت گردیده‌ است.

مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز افزود: تاکسی‌های از من بپرس که به همت سازمان توسعه گردشگری شهرداری و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری تبریز راه‌اندازی شده است تا کنون ۴۳ هزار مورد راهنمایی و خدمات اطلاع‌رسانی را به گردشگران و میهمانان نوروزی انجام داده‌اند.

رضا خلیلی گفت: دهها هزار نفر از گردشگران و میهمانان نوروزی از امکانات مراکز تفریحی، گردشگری و مراکز خرید تبریز از جمله تله‌کابین، سورتمه، آبنمای موزیکال، پارک ائل‌گلی، تفرجگاه‌های عون‌بن علی، ائل باغی و پارک بزرگ تبریز استفاده نموده‌اند.

مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در پایان سخنانش اظهار داشت: گردشگران خارجی از کشورهای مختلف اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، دانمارک، اتریش و کشورهای آسیایی و شرق آسیا از تورهای تبریزگردی استفاده نموده و از موزه‌ها و مراکز دیدنی و گردشگری پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، بازدید نموده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا