معتادان بهبود یافته وام اشتتغال‌زایی دریافت می‌کنند

ارک خبر- رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از پرداخت وام اشتغال‌زایی به معتادان بهبود یافته که حداقل ۶ ماه از مدت زمان پاکی آنها گذشته باشد، خبر داد.

فاطمه عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به تسهیلات سازمان بهزیستی برای اشتغال معتادان بهبود یافته، گفت: معتادانی که حداقل ۶ ماه از مدت زمان پاک بودنشان گذشته و تمایل به راه اندازی کسب و کاری جدید داشته باشند می‌توانند تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام اشتغالزایی دریافت کنند.

به گفته وی، سازمان بهزیستی به معتادانی که درمان شده اند و شرایط به کارگیری آنها در مشاغل فراهم شده است این وام را پرداخت می‌کند و پاک شدن این افراد باید مورد تأیید درمانگران سازمان بهزیستی قرار گرفته باشد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به اینکه کارفرمایانی که معتادان بهبود یافته را استخدام می کنند نیز می توانند وام دریافت کنند، اظهار کرد: سازمان بهزیستی به کارفرمایانی نیز که تا سقف ۵ نفر از معتادان را به کار بگیرند وام پرداخت می‌کند. این وام نیز تا سقف ۲۰ میلیون تومان به کافرمایانی که معتادان بهبود یافته دارای شرایط اشتغال را به کار می گیرند، پرداخت خواهد شد. این وام به شکل مستقیم به معتادان پرداخت نخواهد شد و پس از تشکیل پرونده در اختیار کارفرمایان قرار خواهد گرفت.

دکمه بازگشت به بالا