ویژه برنامه باغ غدیر با هدف پایش وبهبود سلامت شهروندان در ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

 

معاون اجتماعی و مشارکتهای مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی وورزشی شهرداری اصفهان مطرح کرد :

ویژه برنامه باغ غدیر با هدف پایش وبهبود سلامت شهروندان در ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد

 

یکی از دغدغه های جدی که همواره مد نظر مدیریت شهری بوده است تحقق شعار شهروند سالم شهر سالم بوده است . به گفته کارشناسان میان محیط و کالبد شهری و شهروندان سالم ارتباطی متقابل برقرار است ، از این رو شهرداری اصفهان به نوبه خود همه ساله در راستای تحقق اهداف سلامت محور اقدامات قابل ذکری را اجرایی نموده است . بخش عمده ای از این اقدامات درحوزه پیشگیری وارائه آموزش های سلامت محور بوده وتلاش ها در راستای نهادینه کردن فرهنگ خودمراقبتی بین شهروندان شکل عملی به خود گرفته است .

در حوزه خودمراقبتی و به ویژه سلامت جسمی اجرای برنامه های آموزش محور در رابطه با نحوه مصرف انواع مواد غذایی (بایدها ونبایدهای خوراکی ) ، در حوزه سلامت روانی افزایش آگاهی وتوانایی شهروندان در رابطه با نحوه کنترل ومدیریت استرس وهیجانات روزمره و در حوزه سلامت اجتماعی افزایش توانایی افراد در مورد دوری جستن از مصرف دخانیات جزء اهم موضوعاتی است که محتوای برنامه های آموزشی را تشکیل داده است .

ویژه برنامه باغ غدیر یکی از برنامه هایی است که با هدف ارائه آموزش های سلامت محور به عموم شهروندان از سوم تا یازدهم خرداد ماه هر شب از ساعت ۲۱ در  محل باغ غدیر توسط معاونت اجتماعی ومشارکت های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی وورزشی شهرداری اصفهان اجرا خواهد شد.

معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ایام ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت در رابطه با اجرای برنامه های سلامت محور عنوان کرده ومی گوید :با توجه به اهمیت موضوع سلامت به ویژه سلامت جسمی در ماه مبارک رمضان وهمینطور فرصت پرغنیمتی که در شبهای ماه مبارک رمضان وجود دارد ویژه برنامه ای شاد ومهیج به مدت ۹ شب از سوم تا یازدهم خرداد ماه در محل باغ غدیر برگزار خواهد شد .

مرتضی رشیدی به ابعاد اجرایی این برنامه اشاره کرده وگفت : این ویژه برنامه در سه بخش اجرا خواهد شد که در بخش اول در قالب غرفه های نمایشگاهی ارائه مطالب آموزشی و خدمات مشاوره ای وسلامت محور توسط تعدادی ازسمن ها و انجمن های مردمی پیگیری خواهد شد .

وی ادامه داد : در بخش دیگر این ویژه برنامه ایجاد فضای شاد و مهیج در راستای هم نشینی خانواده ها وبه منظور انتقال پیام های سلامت محور در قالب اجرای برنامه های نمایشی ، اسندآپ ، جنگ و…. توسط هنرمندان اصفهانی اجرایی خواهد شد .

رشیدی برگزاری مسابقه آشپزی را سومین بخش این ویژه برنامه عنوان کرده واظهار داشت : در هر شب از برگزاری این ویژه برنامه چهار خانواده با انتخاب و طبخ غذاهای بومی ومحلی و دارای ارزش غذایی بالا به رقابت خواهند پرداخت و در پایان نیز خانواده های منتخب از دیدگاه داوران مورد تقدیر قرار خواهند گرفت .

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا