عضو شورای نامگذاری معابر و اماکن شهر اصفهان: تغییر نام یک خیابان، مستلزم طی پنج مرحله است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

عضو شورای نامگذاری معابر و اماکن شهر اصفهان:تغییر نام یک خیابان، مستلزم طی پنج مرحله است

عضو شورای نامگذاری معابر و اماکن شهر اصفهان گفت: برای تغییر نام یک خیابان طی چندین مرحله لازم است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایمان حجتی در این خصوص گفت: شورای نامگذاری متشکل از اعضای شورای شهر و شهرداری است؛ پیشنهاد تغییر نام خیابان ها و معابر در این شورا مطرح می شود و پس از آن که به تصویب شهردار رسید، در قالب لایحه به کمیسیون فرهنگی شورای شهر تقدیم شده و در صورت تأیید برای اخذ رأی نهایی به صحن علنی شورا ارایه می شود که در نهایت پس از تأیید شورای شهر، نام آن معبر یا خیابان تغییر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه تغییر نام خیابان سید ابوالحسن اصفهانی، در اولین مرحله از این مراحل قرار دارد و تغییر آن قطعی نشده است.

وی تأکید کرد: نام خیابان سید ابوالحسن اصفهانی تغییر نکرده و طی کردن چهار مرحله دیگر برای جایگزینی نام این خیابان لازم است.

عضو شورای نامگذاری معابر و اماکن شهر اصفهان با بیان این که پیشنهاد تغییر نام خیابان ها و معابر بر اساس مطالبه شهروندان، مستندات تاریخی، جنبه های اجتماعی و نظرات خبرگان و پژوهشگران تاریخ و فرهنگ ارایه می شود، بیان داشت: استفاده از نقطه نظرات مردم در انتخاب نام معابر و اماکن جدید شهری در دستور کار شهرداری قرار دارد. همچنین اندیشمندان و فعالان فرهنگی شهر به عنوان نمایندگان شهردار اصفهان در شورای نامگذاری حضور دارند.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا