افزایش ۲۰ درصدی کرایه تاکسی در ‌تبریز تصویب شد

ارذک خبر- اعضای شورا شهر به قیمت‌هایی که از طرف کمیسیون عمران، حمل و نقل در لایحه‌ای پیشنهاد شده بود رای دادند و با افزایش ۲۰ درصدی قیمت کرایه تاکسی‌های درون شهری تبریز موافقت کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، پنجاه و نهمین نشست شورای اسلامی شهر تبریز، امروز به صورت فوق‌العاده با حضور اعضای شورا و جمعی از اصحاب رسانه، در عمارت شهرداری آغاز شد و اعضا به بررسی نرخ کرایه تاکسی در تبریز پرداختند.

در ابتدا شکور اکبرنژاد، رئیس شورا شهر تبریز با اشاره به اهمیت سلامت روانی در جامعه اظهار کرد: در جامعه هر چه فاصله طبقاتی و تبعیض بیشتر شود، سلامت روانی آن جامعه بیشتر به خطر می‌افتد و ما باید توجه و تلاش داشنه باشیم این فاصله طبقاتی بیشتر نشود.

در ادامه محمدحسین اکبرنژاد، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تبریز با بیان این که ۱۸ روز پیش با دستور رئیس شورا شهر اقدام به تهیه قیمت‌ها در دو بازه دی ماه ۱۳۹۶ و اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به صورت میدانی کرده‌ایم افزود: بنا به تصمیمات اخذ شده سازمان تاکسیرانی قصد دارد نرخ کرایه را ۲۰ درصد افزایش دهد و تقدیم شورا می‌شود.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته به این موضوع توجهی نشده است و وضعیت معیشت رانندگان تاکسی سخت است، به طوری که برخی از آنان ماهیانه مبلغ دو میلیون تومان را به اقساط و سوخت ماشین می‌دهند که با حساب هزینه‌ها، میانگین درآمد ماهیانه آنها ۹۰۰ هزار تومان است.

فریدون بابایی اقدم، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا هم با بیان این که با سیستم‌های حمل و نقل جدید اعم از قونقا و اسنپ، نرخ خدمات تاکسی‌ها پائین آمده است ابراز کرد: از شروط دادن مجوز به اسنپ، این بود که ۵۰ درصد از رانندگان آن از رانندگان تاکسی باشند که رعایت نشد و اقبال نیز به تاکسی‌ها کم تر شده است که باید تورم رسمی کشور را بدانیم و با در نظر گرفتن آن اقدام به تعیین درصد کنیم.

محمد اشرف نیا رئیس کمسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک هم خاطر نشان کرد: اپلکیشن‌هایی که به منظور حمل و نقل استفاده می‌شوند باید نصف رانندگان خود را از رانندگان تاکسی انتخاب کنند.

وی ادامه داد: با بررسی‌های میدانی به عمل آمده قیمت برخی مسیرهای تاکسی‌ها اصلاح شدند‌ و قیمت‌ها رند شده‌اند‌.

محمد باقر بهشتی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا شهر هم با پیشنهاد جایگزینی بن کارت به جای پول گفت: می‌توانیم از بن کارت‌ها برای استفاده در پرداخت کرایه تاکسی‌ها استفاده شوند.

عبدالله تقی پور، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تبریز هم با تاکید بر این که در کشورهای دیگر تاکسی به عنوان وسیله‌ای لوکس استفاده می‌شود و جزو ناوگان حمل و نقل عمومی نیست تصریح کرد: تاکسی‌ها در حل معضلات شهری قدم بزرگی برمی‌دارند و باید به رفاه حال آنان توجه کرد، چنانکه در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ به رانندگان تاکسی امکاناتی داده می‌شد.

وی تاکید کرد: باید در تعیین نرخ پیشنهادی کرایه‌های تاکسی، با نرخ تورم به پیش برویم.

این عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر فراهم آوردن تسهیلات به رانندگان تاکسی تصریح کرد: برای رانندگان تاکسی باید تسهیلاتی از جمله تایر، روغن و باطری فراهم کنیم که خرج و مخارج عمده آنان به این اقلام صرف می‌شود.

تقی پور با بیان این که در دنیا استفاده از تاکسی متر بسیار مرسوم است گفت: در تاکسی متر دیگر مشکلات تعیین نرخ مسیر حل می‌شود و ما باید برای عملیاتی کردن تاکسی متر تلاش داشته باشیم.

غلامحسین مسعودی ریحان عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا هم با بیان این که باید در تاکسیرانی به بحث زیبا سازی شهری نیز توجه شود گفت: در بحث زیبا سازی شهری نوع پوشس مردم و ماشین‌های آن شهر از اهمیت بسزایی برخوردار است که ما باید با نوسازی این ناوگان به زیبا سازی شهری نیز توجه کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، درپایان این نشست اعضای شورا شهر به قیمت‌هایی که از طرف کمیسیون عمران، حمل و نقل در لایحه‌ای پیشنهاد شده بود رای دادند و با افزایش ۲۰ درصدی قیمت کرایه تاکسی‌های درون شهری تبریز موافقت کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا