میزان تلفات ۷ درصدی برق در اصفهان باید به ۵ درصد کاهش یابد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مدیر امور برق غرب شرکت توزیع برق اصفهان:

میزان تلفات ۷ درصدی برق در اصفهان باید به ۵ درصد کاهش یابد

 مدیر امور برق غرب شرکت توزیع برق اصفهان گفت: میزان تلفات برق در اصفهان ۷ درصد است که باید به نرم جهانی و استاندارد آن یعنی ۵ درصد دست یابیم.

به گزارش  ارک خبربه نقل از مهر، محمد رضا آریان پور ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در کشور میزان تلفات از شبکه برق ۱۰ درصد است و اصفهان سه نمره پایین تر از کشور است اما هنوز از نرم جهانی بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه سالانه با رشد هشت درصدی مصرف برق در کشور مواجه ایم، اعلام کرد: میزان مصرف برق را باید به نصف کاهش دهیم یعنی ۵۰ درصد مصرف برق را مدیریت کنیم.

مدیر امور برق غرب شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال حداکثر خاموشی برای هر مشترک برق به ۱۵۰ دقیقه برسد، گفت: ایده آل ما این است که این میزان خاموشی را برای هر نفر به ۳۰ دقیقه برسانیم.

آریان پور اعلام کرد: حداکثر ساعات خاموشی برای هر مصرف کننده در سال ۹۳، ۹۰۰ دقیقه بوده است که با مدیریت مصرف توانستیم در سال ۹۶ به ۲۱۳ دقیقه کاهش دهیم.

مدیر امور برق غرب شرکت توزیع برق اصفهان گفت: با کاهش مصرف برق بدنبال جایگزین کردن چراغ‌های شهر هستیم که در سال گذشته بیش از سه هزار و ۵۰۰ چراغ لاک پشتی به ال‌ای‌دی تبدیل شد و برای سال جاری،‌ ۱۵ هزار چراغ خریداری شده که به مرور نصب خواهد شد.

وی بیان داشت: تأمین برق پایدار و مطمئن برای ۸۵ کیلومترمربع که از شمال به بزرگراه امام خمینی، از شرق به اتوبان شهید خرازی، از غرب به زاینده‌رود و از جنوب به خمینی‌شهر منتهی می‌شود، از وظایف ماست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا