تحویل اولین محموله ریل ملی ذوب آهن اصفهان به راه آهن جمهوری اسلامی

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

در آستانه عید سعید فطر صورت گرفت

تحویل اولین محموله ریل ملی ذوب آهن اصفهان به راه آهن جمهوری اسلامی

طی آیین ویژه ای در آستانه عید سعید فطر با حضور مسئولین راه آهن استان اصفهان و ذوب آهن ا‌ولین محموله ریل ملی تولید شده در این شرکت تحویل راه‌آهن جمهوری اسلامی گردید تا رسماً ایران به جمع کشورهای تولید کننده ریل بپیوندد  . این محموله ، ۵۰۰ تن ریل U33 است که مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا در ذوب آهن اصفهان تولید شده و کاملاً منطبق بر استاندارد اروپایی EN13674  می باشد .

شرکت فرانسوی بیرووریتاس به عنوان ناظر ، ریل های تولید شده در ذوب آهن را با آزمون های مختلف بررسی و تایید نموده است .

مهندس سیدرضا سادات حسینی مدیر کل راه آهن اصفهان در این آیین و در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع می گردد و این امر با افزایش تولید حاصل می شود .

وی با بیان اینکه تولید ریل با استقبال راه آهن جمهوری اسلامی همراه بوده است ، گفت : این سازمان به تعهدات خود در قبال ریل ملی عمل می کند تا گام مهمی در جهت توسعه حمل و نقل ریلی برداشته شود .

مدیر کل راه آهن اصفهان گفت : طبق برنامه ششم توسعه ، خطوط راه آهن ایران باید به ۲۵ هزار کیلومتر برسد و هر ۱۰ کیلومتر نیاز به ۵۰۰ تن ریل دارد . این آمار نشانگر میزان زیاد ریل مورد نیاز کشور است .

مهندس سادات حسینی یادآور شد : تست ریل های تولید شده در ذوب آهن ، مطابق یک روند کارشناسی صورت گرفته و قابل اطمینان است . کیفیت این محصولات پس از نصب بهتر مشخص می گردد .

مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ضمن ابراز خرسندی از به ثمر نشستن تلاش های این مجتمع عظیم صنعتی در جهت خود کفایی ایران اسلامی در تولید ریل در سال حمایت از کا لای ایرانی گفت : توسعه حمل و نقل ریلی ، یکی از نیازهای اساسی کشور است و در این بین تامین ریل از اهمیت استراتژیک برخوردار است . در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل و نقل ریلی محسوب می گردد .

وی افزود : در امر تولید ریل ، کیفیت نقش بسیاری دارد و ذوب آهن اصفهان از بدو تاسیس در مورد کیفیت محصولات خود حساسیت ویژه داشته است . به همین دلیل هر محصولی در این شرکت تولید شده ، تبدیل به برند گردیده و مشتریان اطمینان ویژه ای به این محصولات دارند .

مدیرعامل ذوب آهن گفت : در تولید ریل نیز ، رضایت مشتری برای ما حائز اهمیت فراوان است و لذا تولید ریل بر اساس جدید ترین استاندارد اروپایی EN13674 صورت گرفته و شرکت بیرووریتاس به عنوان ناظر خارجی این محصولات را تایید کرده است .

وی اظهار داشت : تیرآهن ومیلگرد ذوب آهن اصفهان که از کیفیت بالایی برخوردار است و به کشورهای اروپایی نیز صادر می شود در امنیت ساختمان و ریل ذوب آهن در امنیت حمل و نقل ریلی نقش دارند و لذا کیفیت برتر آنها حائز اهمیت فراوان است .

مهندس یزدی زاده با بیان اینکه تولید این ریل ، چهار سال پیش بر اساس استاندارد های آن زمان بسیار ساده تر بود ، گفت :  تولید ریل بر اساس جدیدترین استاندار اروپایی بسیار سخت و پیچیده بود اما تحمل این سختی ها به تولید این کالای مهم و خودکفایی کشور می ارزد و خوشحالیم که امروز مشکلات تولید دیگر انواع ریل از جمله UIC60 نیز برطرف شده و آمادگی لازم برای تولید انواع ریل وجود دارد .

مدیرعامل ذوب آهن افزود : این شرکت با امکان تولید ۴۰۰ هزارتن ریل در سال ،  قادر به تامین کامل نیاز راه آهن جمهوری اسلامی به ریل می باشد و مازاد آن نیز صادر خواهد شد.

مهندس اردشیر افضلی معاون بهره برداری ذوب آهن نیز ، تولید ریل را یک اقدام مهم در راستای شکوفایی ذوب آهن و خودکفایی کشور توصیف نمود و گفت : در کارگاه تولید ریل ذوب آهن اصفهان که نورد ۶۵۰ نام دارد ، امکان تولید تیرآهن های H30و IPE500 نیز می باشد که تیر آهن H30 تولید شده است و نقش مهمی در ارتقاء صنعت ساختمان کشور دارد . تیرآهن IPE500 نیز به زودی تولید می گردد .

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه این شرکت دارای یکی از پیشرفته ترین سیستم های کنترل کیفی می باشد گفت : ریل تولید شده در ذوب آهن آزمون های UT ، ادی کارنت ،راستایی ، تخت بودن و سایر پارمترهای  استاندارد اروپایی EN13674  را گذرانده است و و در واقع این محصول مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا