خوش بینی بازار به افزایش قیمت طلا با وجود گرانی دلار

ارک خبر- کارشناسان و سرمایه‌گذاران شرکت کننده در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز دیدگاهشان نسبت به روند قیمت طلا را از منفی به مثبت تغییر دادند و پیش بینی کردند این فلز ارزشمند در هفته جاری به سطح بالاتری صعود کند.

به گزارش ایسنا، طلا هفته گذشته که معاملات به دلیل تعطیلات رسمی در کانادا و آمریکا کوتاه شد، رشد بسیار اندکی را به ثبت رساند با این حال آمار اشتغال ماهانه آمریکا که روز جمعه منتشر شد و رشد بالاتر از حد انتظار اشتغالزایی را نشان داد، روند افزایش قیمت این فلز زرد را محدود کرد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۱ نفر یا ۶۹ درصد افزایش قیمت طلا و سه نفر یا ۱۹ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند در حالی که دو نفر یا ۱۲ درصد نظری نداشتند.

در این بین ۸۰۸ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران شرکت کردند که از میان آنها ۴۴۹ نفر یا ۵۶ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری و ۲۳۱ یا ۲۹ درصد کاهش قیمت این فلز ارزشمند را پیش‌بینی کردند، در حالی که ۱۲۸ نفر یا ۱۶ درصد نظری نداشتند.

برای هفته معاملاتی گذشته ۵۳ درصد از کارشناسان وال‌استریت و ۴۶ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش‌بین بودند. هر اونس طلا برای تحویل در اوت در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۳ دلار یا معادل ۰.۲ درصد کاهش یافت و در ۱۲۵۵.۸۰ دلار بسته شد با این‌همه برای کل هفته حدود ۰.۱ درصد رشد قیمت ثبت کرد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد گروه “لاسال فیوچرز” پتانسیل صعود طلا به بالای قیمت ۲۰ روزه که در حدود ۱۲۷۱ دلار قرار دارد را پیش بینی کرد.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی “آدریان دی” به کیتکونیوز گفت: گسترش جنگ تعرفه و همچنان تلاطم بازارهای سهام احتمالا قیمت طلا به عنوان یک دارایی مطمئن را تقویت خواهد کرد.

شون لاسک، مدیر شرکت “والش تریدینگ” نیز انتظار دارد طلا تا زمانی که به سطح ۱۲۳۸ دلار سقوط نکند، تلاش کند که بخشی از ضرر اخیر خود را جبران کند.

اما کوین گریدی، رییس “فونیکس فیوچرز” کاهش قیمت طلا به دلیل قوی ماندن ارزش دلار آمریکا را پیش بینی کرد به خصوص که آمار اشتغال ماه گذشته آمریکا به حد کافی مطلوب بوده است تا از ادامه تحکیم سیاست پولی آمریکا حمایت کند و این امر قطعا به ضرر طلا خواهد بود.

جیم ویکاف، تحلیلگر فنی کیتکونیوز نیز وضعیت نمودارهای فنی برای قیمت طلا را منفی عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا