تا کمتر از سه ماه آینده تمام طول چهارباغ به پیاده راه تبدیل می‌شود

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

شهردار اصفهان در گفت و گو با شبکه جهانی جام جم:

تا کمتر از سه ماه آینده تمام طول چهارباغ به پیاده راه تبدیل می‌شود 

افتتاح فاز سه خط یک مترو با حضور معاون اول رییس جمهور

 

شهردار اصفهان گفت: زیرساخت های لازم برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور در اصفهان به ویژه در زمینه ساخت هتل و تبدیل خانه‌های تاریخی به مسافرخانه یا رستوران فراهم شده است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در گفت و گو با شبکه جهانی جام جم و برنامه تلویزیونی «باهمستان»، اظهارکرد: اصفهان شهری تاریخی، فرهنگی، هنری، صنعتی و دانشگاهی با میراث کهن و مظهر تمام زیبایی‌ها است که مکاتب مختلف شهرسازی، معماری، شعر و … را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه اصفهان در حال حاضر با ۱۴ شهر در کشورهای مختلف خواهرخوانده است که البته تعداد آنها در حال افزایش است، ادامه داد: اصفهان شهری است که بسیاری از نقاط آن را می‌توان با شهر پاریس مقایسه کرد.

شهردار اصفهان با اشاره به پروژه پیاده راه سازی چهارباغ، اظهارکرد: تا کمتر از سه ماه آینده تمام طول مسیر چهارباغ به پیاده راه تبدیل می‌شود، همچنین بر اساس یک طرح مصوب در آینده از پل تاریخی سی و سه پل، میدان امام حسین (ع) تا خیابان سپه و میدان امام خمینی(ره) به محور پیاده و یک گذر فرهنگی تبدیل خواهد شد تا گردشگران در یک شهر موزه زیبا قدم بزنند.

پردیس سینمایی در محدوده چهارباغ در حال احداث است

نوروزی با بیان اینکه پردیس سینمایی در محدوده چهارباغ در حال احداث است، گفت: طی سال‌های اخیر چندین مرتبه جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در اصفهان و یک دوره نیز به میزبانی شهر همدان برگزار شد، اما طی مذاکراتی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقرر شد اصفهان برای همیشه و به صورت دایم میزبان برگزاری این جشنواره باشد.

وی تصریح کرد: امسال جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در شهریور ماه که اصفهان آب و هوای دلنشینی دارد و زمان برای گذران اوقات فراغت کودکان و نوجوانان بیشتر فراهم است، برگزار می شود.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: برای بازدید از مکان‌های تاریخی و گردشگری شهر اصفهان زیرساخت‌های لازم حمل و نقلی فراهم شده است.

نوروزی با بیان اینکه تا چند روز آینده خط یک مترو به صورت رسمی با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور افتتاح می شود، گفت: شهرداری اصفهان ظرف چهار ماه به اندازه چهار سال فعالیت شبانه روزی داشت و توانست خط یک مترو را تکمیل کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر با راه اندازی خط یک مترو اصفهان مردم از شمالی ترین نقطه شهر به جنوبی ترین نقطه در کمترین زمان ممکن سفر می‌کنند، البته عملیات اجرایی خط دو مترو نیز آغاز شده است.

نوروزی با بیان اینکه از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین سال جاری بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی و داخلی در شهر اصفهان اقامت داشتند، گفت: البته شهر اصفهان برای پذیرش پنج میلیون نفر گردشگر نیز ظرفیت دارد و هر گردشگر باید حداقل چهار روز در شهر اصفهان اقامت داشته باشد تا بتواند گوشه‌ای از زیبایی های آن را ببیند.

اصفهان، عضو شبکه خلاق یونسکو

شهردار اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر پروازهای خارجی از کشورهای ترکیه، اتریش و امارات در فرودگاه اصفهان انجام می شود، افزود: فرودگاه اصفهان در حال توسعه است و به همین منظور رایزنی‌های لازم برای انجام پرواز از کشور روسیه نیز در حال انجام است.

نوروزی با اشاره به این که نمایندگی وزارت خارجه در اصفهان برای برقراری ارتباط با شهرهای جهانی راه اندازی شده است، اظهار کرد: اصفهان یکی از شهرهای عضو شبکه خلاق یونسکو است و به همین جهت اخیراً موفق به معرفی ظرفیت‌های شهر اصفهان در اجلاس کراکوف لهستان شدیم.

وی تصریح کرد: اصفهان شهری استثنایی است و کمتر شهری در دنیا می‌توانید پیدا کنید که ویژگی‌های اصفهان را از جهات مختلف داشته باشد، به همین دلیل معتقدم هر کس نصف، جهان را سفر کرده باشد، اما اصفهان را ندیده باشد، انگار هیچ کجای دنیا را ندیده است.

شهردار اصفهان افزود: زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در اصفهان به ویژه در زمینه ساخت هتل و تبدیل خانه‌های تاریخی به مسافرخانه یا رستوران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری اصفهان درصدد توسعه این جهان شهر تاریخی است، اظهارکرد: شهرستان‌های استان اصفهان نیز جاذبه‌های زیادی از جمله تالاب گاوخونی در شهر ورزنه و چشمه سارها و طبیعت بسیار زیبا در شهرستان‌های سمیرم و فریدونشهر دارند، بنابراین گردشگران اگر برنامه ای ۱۵ روزه برای سفر به اصفهان داشته باشند، می توانند یک هفته در شهر و یک هفته در سایر نقاط استان اصفهان گردش کنند و از سفر به این استان پهناور و زیبا لذت ببرند.

 

دکمه بازگشت به بالا