درحال حاضر ۹۰ درصد اصفهانی ها آب را مطابق الگو مصرف می کنند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

رضایی معاون خدمات مشترکین شرکت آبفا استان:

درحال حاضر ۹۰ درصد اصفهانی ها آب را مطابق الگو مصرف می کنند

معاون خدمات مشترکین شرکت آبفا استان اصفهان در نشست با فرماندار و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان برخوار پیرامون تغییر سبک زندگی اظهار داشت:

درحال حاضربه ۲ میلیون و ۵۰ هزار واحد در استان آبرسانی می کنیم و اگر بخواهیم تفکیک کنیم ۸۳ درصد مشترکین رابخش خانگی تشکیل می دهند  ، که ۷۵ درصد مصارف را به خود اختصاص داده اند.

رضایی ادامه داد: مشترکین را به دو بخش خانگی و غیرخانگی تقسیم کردیم وبه منظور مدیریت مصرف ، اولین قدم شناسایی مشترکین پرمصرف بود که در ابتدا  با درج پیام هایی  مبتنی بر چگونگی مصرف بهینه روی قبوض مشترکین را ترغیب به مدیریت مصرف نمودیم.

وی با اعلام اینکه   از ابتدای سال ۹۷ شرکت آبفا استان اصفهان برای مشترکین پر مصرف قبوض مخصوص چاپ و ارسال نمود تصریح کرد: این قبوض در ابعاد A4 ، نمودار ستونی مصرف آب مشترکین را در ۷ تا ۸ دوره گذشته به نمایش می گذارد ، نمودار ستونی میزان مصرف آب  در سه رنگ می باشد که رنگ سبز بیانگر متوسط مصرف آب ماهانه منطقی برای هرمشترک ، رنگ زرد به معنای هشدار و نزدیک شدن به مرز الگوی مصرف  آب می باشد و رنگ قرمز  نشانگر گذر از الگوی مصرف آب است

معاون خدمات مشترکین ودرآمد آبفا استان اصفهان بیان داشت: در سال گذشته  حدود ۴۵۸ هزار اخطار به مشترکینی که بیش از الگو آب مصرف کردند ارسال کردیم.

معاون خدمات مشترکین شرکت آبفا استان تصریح کرد: امسال با دستورالعمل جدیدی که ابلاغ شده به مشترکینی که در طول ماه بیش از  ۱۵ متر مکعب آب مصرف می کنند اخطارداده می شود این در حالیست که به منظور راهنمایی مشترکین پر مصرف ، دوره های توجیهی  باحضور کارشناسان برگزار گردید.

وی اعلام کرد: تا کنون برای ۵۵ هزار نفر از مشترکین پرمصرف جلسات آموزشی در سطح استان برگزار نمودیم.

رضایی با اشاره به اینکه برای بسیاری از ارگانها ،نهادها ،سازمانها ،مراکز آموزشی، درمانی و صنعتی دوره های آموزشی مدیریت مصرف برگزار گردید خاطرنشان ساخت:در سال جاری به منظور ترغیب همه اقشار جامعه به سازگاری با کم آبی و تغییر سبک زندگی  با تمام ارگان ها، نهادها، سازمان ها، ادارات و صنایع جلساتی توجیهی  برگزار کردیم که در این راستا تفاهم نامه های متعددی امضا شد.

معاون خدمات مشترکین و درآمدخطاب به مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان برخوار ومیمه اظهارداشت:از مدیران دستگاههای اجرایی می خواهیم با توجه به اقلیم خشک استان ،تغییری در سبک زندگی خود پیرامون مصرف آب داشته باشند و سایر قشرهای جامعه را تشویق به مصرف صحیح آب نمایندو از هرگونه بد مصرفی آب پرهیز کنند.

 

رضایی با اعلام اینکه با اقداماتی که صورت گرفته در چندماهه اخیر حدود ۵ درصد کاهش مصرف با وجود واگذاری ۲۸ هزار انشعاب جدید اتفاق افتاده است افزود:در سال ۹۳، تعداد مشترکین که مطابق الگو، آب مصرف می کردند ۸۳ حدود درصد بودند، که در سال ۹۶ این رقم  به ۸۶ درصد رسید درحالیکه هم اکنون  ۹۰ درصد مشترکین مطابق با الگو مصرف می کنند.

وی در پایان گفت: سامانه ۱۵۲۲ شرکت آبفا استان آماده ثبت نام مردم برای لوازم کاهنده مصرف آب است و شرکت آمادگی دارد به صورت ۱۲ ماهه هزینه این لوازم را روی قبوض تقسیط کند.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا