دستگری سارقان ۳۰ میلیاردی منازل در اصفهان/ کشف یک و نیم کیلوگرم طلا از مخفیگاه متهمان

پایگاه خبری اک خبر-اصفهان:

دستگری سارقان ۳۰ میلیاردی منازل در اصفهان/ کشف یک و نیم کیلوگرم طلا از مخفیگاه متهمان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۲ سارقی که اقدام به سرقت بیش از ۳۰ میلیارد ریال طلاجات از منازل مردم کرده بودند خبر داد و گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک و نیم کیلوگرم طلای مسروقه کشف شد.

سرهنگ “سعید سلیمیان” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان ساکن جنوب شهر اصفهان مبنی بر سرقت از منازل آن ها موضوع دستگیری عامل یا عاملان این سرقت ها به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این خصوص تیم های ویژه ای از واحد گشت انتظامی شهرستان اصفهان وارد عمل شده و سرانجام مأموران حین گشت زنی در یکی از مناطق ۲ نفر را در حال بالا رفتن از دیوار منزلی مشاهده کرده و بلافاصله برای دستگیری آنان اقدام می کنند.

سرهنگ سلیمیان بیان داشت: متهمان با مشاهده مأموران پابه فرار می گذارند که سرانجام در عملیات تعقیب و گریز هر ۲ نفر دستگیر و در تحقیقات صورت گرفته به ۳۴ فقره سرقت منزل اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این سارقان با همدستی یکدیگر توانسته بودند ۳۰ میلیارد ریال طلاجات را از منازل مردم سرقت کنند افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک و نیم کیلوگرم طلاجات مسروقه کشف و پس از طی مراحل قانونی به مالباختگان تحویل شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: با توجه به اینکه سارقان منازلی که از استحکام و ایمنی کمتری برخوردار بودند را برای عملی کردن نقشه خود انتخاب می کردند به شهروندان توصیه می کنیم نسبت به مجهز کردن منازل خود به سیستم های ایمنی، درهای ضد سرقت ، دوربین های مداربسته و آژیر خطر مجهز کنند و هنگام ترک منازل نیز مراقب باشند که تمام درهای منتهی به منزل بسته و هیچ راه نفوذی برای ورود سارقان وجود نداشته باشد ضمن اینکه توصیه می کنیم از نگهداری وجوه و طلاجات زیاد در منازل خودداری کرده و حتی المقدر آن ها رابه صندوق امانات بانک ها بسپارند.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا