اطلاعیه اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در خصوص گلایه سهراب مرادی

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

اطلاعیه اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در خصوص گلایه سهراب مرادی

 

پیرو درج مصاحبه سهراب مرادی، قهرمان وزنه برداری جهان در رسانه ها و شبکه های مجازی مبنی بر عدم واگذاری واحد مسکونی وعده داده شده به ایشان و پس گرفتن کلید واحد مذکور، ذکر چند نکته ضروری است:

دکتر جمالی نژاد شهردار وقت اصفهان، در سال ۹۵ و پس از قهرمانی سهراب مرادی در رقابت های المپیک، قول اهدای یک دستگاه آپارتمان به وی را مطرح کرد. این موضوع در شورای اسلامی شهر دوره چهارم نیز تصویب شد و مانند روند دیگر مصوبات شورای اسلامی شهر برای تأیید نهایی به فرمانداری ارسال گردید اما فرمانداری این مصوبه را مورد تأیید قرار نداد و در نامه شماره ۷۸۶۵/۱/۲۰۲۵ مورخ ۱۷/۴/۹۶ اعلام مغایرت این مصوبه شورا ( مصوبه شماره ۷۲۱/۹۶/۲۸ مورخ ۳۱/۳/۹۶) مطابق بخشنامه ابلاغی وزارت کشور و استاندار اصفهان مبنی بر ممنوعیت واگذاری رایگان املاک متعلق به شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی را به صراحت اعلام کرده است.

پس از عدم تایید و بازگرداندن مصوبه شورای اسلامی شهر، در نامه آقای رضا امینی رییس شورای اسلامی وقت اصفهان مورخ ۲۵/۴/۱۳۹۶ به فرماندار محترم اصفهان نیز این موضوع تمکین و قید شده است: با توجه به این ممنوعیت، مقرر شد موضوع جهت اجرای مفاد دستور العمل های وزارت کشور و استانداری اصفهان به شهردار محترم ابلاغ گردد.

کلید این خانه در مراسمی در اتاق بازرگانی اصفهان، به صورت نمادین به آقای مرادی اهدا شد اما بر خلاف صحبت های مطرح شده و با توجه به مشکلات قانونی مذکور در بندهای ۲ و ۳، خانه ای تحویل داده نشده و از این جهت صحبت های نقل شده در زمینه پس گرفتن کلید واحد مسکونی صحیح نیست و تکذیب می شود.

در نامه آقای رسول زرگرپور استاندار وقت اصفهان نیز به ممنوعیت واگذاری املاک متعلق به شهرداری ها به سایر دستگاه های اجرایی، تأکید و قید شده است: واگذاری اموال غیرمنقول صرفا مستند به بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها با حفظ مالکیت شهرداری و یا فروش بر اساس ماده ۱۳ آیین نامه مالی شهرداری ها و پس از طی مراحل قانونی مربوطه امکان پذیر است.

دکتر نوروزی، شهردار فعلی اصفهان، نخستین نشان فیروزه ای شهروند افتخارآفرین را به سهراب مرادی اعطا کرده و شهرداری اصفهان نیز همواره قدردان افتخارآفرینی قهرمانان ملی کشور است و خواهد بود و حمایت های لازم را انجام خواهد داد. با این حال برای حفظ و شان جایگاه نام آوران و قهرمانان شهر از مسیر های قانونی اقدام می کنیم، روش های غیر قانونی را در شان آنها نمی دانیم و معتقدیم که تصمیم گیران و مسئولان وقت باید پاسخگوی وعده خود باشند.

دکتر نوروزی در دیداری که در دفتر خود با سهراب مرادی داشت با اشاره به وعده های داده شده به این قهرمان ملی در زمان مدیریت سابق شهرداری اصفهان اظهار کرد: گویا عملی کردن وعده داده شده با مشکلات قانونی مواجه شده است اما اگر این مشکل رفع شود از تحقق این وعده استقبال می کنیم و اگرچه این وعده از سوی مدیریت شهری در این دوره، اعلام نشده است اما شهرداری اصفهان در صورت رفع مشکل قانونی این امر، رسیدگی های لازم را برای تحقق آن انجام خواهد داد.

 

دکمه بازگشت به بالا