میزگرد تخصصی مدیریت منابع آب در صنعت وارائه راهکارها در ذوب آهن اصفهان برگزار شد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

میزگرد تخصصی مدیریت منابع آب در صنعت وارائه راهکارها در ذوب آهن اصفهان برگزار شد

به همت مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی میزگرد تخصصی مدیریت منابع آب در صنایع فولادی و ارائه راهکارها با حضور معاون منابع انسانی و امور اجتماعی ، مدیران  و کارشناسان مدیریت های مختلف شرکت وهمچنین پانزده نفر از نخبگان باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان کشور با محوریت دبیرخانه استان اصفهان سه شنبه ۲۶ تیر ماه در تالار دانش این مدیریت برگزار گردید.

مهندس بهرامی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی در ابتدای این جلسه گفت: این میزگرد ادامه سلسله برنامه های است که شرکت ذوب آهن اصفهان در راستای رفع چالش های موجود در شرکت بویژه مدیریت منابع آب در صنعت برگزار می نماید .

وی بحران آب را موضوع اصلی شهر،استان و کشور عنوان نمود و ضمن اشاره به استانداردهای مصرف آب در صنعت به لزوم مدیریت و صرفه جویی آن تاکید نمود و گفت : ذوب آهن اصفهان به دنبال برنامه های عملیاتی و قابل اجرا در خصوص مدیریت آب در صنعت می باشد.

معاون منابع انسانی و اموراجتماعی افزود : ذوب آهن اصفهان از انجام مطالعات و تحقیقات کاربردی در این زمینه استقبال می کند وآمادگی خود را برای تعامل با دانشگاه ها و محققان اعلام می نماید.

در ادامه این نشست تخصصی مهندس اسماعیلی مدیر مهندسی آبرسانی شرکت گفت : صنعت فولاد یک صنعت آب بر می باشد و ساخت ذوب آهن اصفهان در مکان فعلی نیز با احتساب امکان تامین آب مورد نیاز از طریق رودخانه فصلی زاینده رود و احداث سد زاینده رود صورت گرفته است. وی گفت : بحث مدیریت مصرف آب از سال ۷۹ مد نظر شرکت قرار گرفت و هم اکنون نیز به صورت جدی دنبال می شود .

مهندس اسماعیلی افزود : ما در سال جاری ۴۰ درصد کاهش مصرف آب نسبت به سال ۹۶ را در برنامه ها قرار دادیم که در ۳ ماهه اول سال جاری به این مهم دست یافتیم. وی گفت : تامین آب مورد نیاز ذوب آهن از طریق پساب نیز صورت می گیرد و پروژه بازیافت بخار در شرکت نیز به صورت جدی دنبال می گردد.

دکتر صادقی دبیر باشگاه نخبگان پژوهشگران جوان و نخبگان اصفهان نیز ضمن تشکر از برگزاری این نشست تخصصی با اشاره به پتانسیل ها و توانمندی های دانشگاه های استان و کشور گفت ما نخبگان بسیاری را پرورش داده ایم که جا دارد با بهبود ارتباط صنعت با دانشگاه و امید بخشی به جوانان و فراهم نمودن فرصت هایی برای آن ها از پتانسیل آن ها برای حل مشکلات صنایع و کشور استفاده کنیم وی مزیت بهره گیری از توان نخبگان را در حل مسایل و مشکلات صنایع ، عدم خروج استعدادها از کشور و کاهش چشمگیرهزینه ها را عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود با برقراری تعاملات دوسویه ارتباط صنعت با دانشگاه مستحکم تر شود.

مهندس شفیعی مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی درگفتگو با خبرنگار ما گفت : هدف از برگزاری این نشست، برداشتن گام های کاملا عملی وکاربردی برای مدیریت بهینه مصرف آب در ذوب آهن اصفهان و شناسایی و اتخاذ راهکارهای مقابله با بحران آب در صنعت است .

وی با تاکید بر لزوم مدیریت بهینه مصرف آب و انجام آینده پژوهی روی منابع و مصارف آب، تشکیل هسته های مطالعاتی بازیافت آب در شرکت و اجرای دوره های آموزشی تخصصی در این زمینه را ضروری عنوان نمود و گفت: البته در این خصوص اقدامات بسیاری صورت گرفته که جا دارد طی تعامل با دانشگاه ها و استفاده از توان و پتانسیل علمی دانشگاه های برتر و نخبگان کشور به استخراج پروژه، طرح های تحقیقاتی و دوره های آموزشی متناظر با آنها بپردازیم تا بتوانیم در راستای مدیریت منابع آب در صنعت ذوب آهن گام های موثرتری برداریم.

مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی خروجی این میزگرد را تشکیل چهار کمیته تخصصی مشترک شامل :۱-کمیته تخصصی پساب و تصفیه فاضلاب ۲-کمیته تخصصی حفاظت آب و خاک و استحصال آب ۳- کمیته تخصصی سیستم های تاسیسات مکانیکی و خنک کننده۴- کمیته تخصصی منابع و مصارف آب ذوب آهن و آینده پژوهی  و همچنین استخراج پانزده عنوان دوره آموزشی تخصصی و فرهنگ سازی در خصوص مدیریت مصرف آب و بیست و پنج عنوان تحقیقاتی و مطالعاتی در این خصوص عنوان نمود و گفت : با برنامه ریزی و پیگیری مبادی ذیربط انشاله شاهد نتایج و دستاوردهای آن خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا