۹۵ درصد کالاهای موجود در بازارهای کوثر ایرانی است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مجیری:

۹۵ درصد کالاهای موجود در بازارهای کوثر ایرانی است

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد کالاهای موجود در بازارهای کوثر ایرانی است و دلیل وجود کمتر از پنج درصد محصولات خارجی در بازارهای روز کوثر، نبود کالای مشابه ایرانی آن است.

محمد مجیری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا به دومین جشنواره کالای ایرانی که از اواخر سال گذشته آغاز و تا اواخر مردادماه سال‌جاری ادامه خواهد داشت اشاره و اظهارکرد: این جشنواره با هدف حمایت از محصولات تولید داخل که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده، در حال برگزاری است و آخرین مرحله قرعه‌کشی آن هفته اول شهریورماه امسال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد کالاهای موجود در بازارهای کوثر ایرانی است، تصریح کرد: دلیل وجود کمتر از پنج درصد محصولات خارجی در بازارهای روز کوثر، نبود کالای مشابه ایرانی آن است که امیدواریم به همت تولیدکنندگان داخلی مشابه این محصولات در داخل تولید شود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان خاطرنشان‌کرد: شهروندان برای شرکت در دومین جشنواره کالای ایرانی می‌توانند با مراجعه به یکی از بازارهای روز کوثر و خرید مایحتاج خود در ازای هر ۵۰ هزار تومان خرید کالای ایرانی یک کارت قرعه کشی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در فاکتورهای بازار کوثر گزارش خرید کالای ایرانی و خارجی به خریداران داده می‌شود، گفت: دغدغه سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان این است که کالای خارجی در بازارهای تحت پوشش به حداقل برسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا