رویکرد جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان افزایش نشاط اجتماعی است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

در جلسه شورای‌عالی برنامه‌ریزی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان مطرح شد؛

رویکرد جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان افزایش نشاط اجتماعی است/ هدف جشنواره باید تبدیل هزینه به سرمایه باشد/ رونمایی از پوستر جشنواره

 

چهارمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با حضور اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، این جلسه با حضور دکتر قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان، علیرضا رضاداد دبیر جشنواره، حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، مرضیه برومند کارگردان، محمد عیدی مدیر اجرایی در اصفهان، فریده روشن رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، طهرانی معاون مالی و اداری شهردار، عزت الله علیزاده معاون اجرایی جشنواره و ایمان حجتی مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری از اعضای این شورا برگزار شد.

در ابتدای جلسه علیرضا رضاداد دبیر جشنواره گزارشی از پیشرفت کارها ارائه کرد و افزود: کار هیات‌های انتخاب به پایان رسیده و اکثر  آثار غیر ایرانی دریافت شده است و هیات انتخاب آثار ایرانی نیز تا پایان این هفته کار خود را به پایان می رسانند و تا ۲۰ مرداد با دریافت نسخه فیلم‌ها، آثار منتخب اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: سالن‌های سینما نیز مراحل آماده سازی خود را طی می کنند و در روزهای آتی اسامی بزرگداشت‌های این دوره از جشنواره اعلام خواهد شد. استان‌ها و شهرستان‌های اصفهان نیز آماده برگزاری همزمان شده اند. رویکرد ما در برگزاری جشنواره انجام منطقی و صحیح، قابل دفاع و شفاف هزینه ها و تبدیل هزینه ها به سرمایه فرهنگی و اجتماعی است.

دکتر قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در این جلسه با بیان اینکه خوشحالیم در برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به کیفی سازی برنامه ها توجه ویژه شده است اظهار کرد: فعالیت با کیفیت، لزوما به معنای افزایش هزینه ها نیست.

نوروزی انجام فعالیت فرهنگی را از اولویت های مدیریت شهری دانست و افزود: در شرایط کنونی کشور و اصفهان به دنبال ایجاد شور و نشاط اجتماعی هستیم، و همچنان که شهرداری در ایام نوروز و هفته فرهنگی اصفهان نیز در همین راستا برنامه های متعدد و متنوعی را اجرا کرد با برگزاری این جشنواره نیز باید نقش خویش را در رفع نیازهای فرهنگی مخاطبان خصوصا کودکان و خانواده ها ایفا کنیم.

مرضیه برومند نیز در این جلسه اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان سینماگر و خصوصا سینماگر کودک و نوجوان کمک به خانواده ها و کودکان و نوجوانان در ایجاد همگرایی و تقویت روحیه زیست اجتماعی آنان است و از همین رو برگزاری پر نشاط جشنواره از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فریده روشن عضو شورای شهر اصفهان تلاش‌های صورت گرفته برای رشد کیفی این دوره جشنواره را شایسته و با اهمیت دانست و بر اهمیت تلاش بیشتر برای برگزاری با نشاط جشنواره تاکید کرد.

حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی برگزاری این دوره از جشنواره را از اولویت‌های فرهنگی سازمان سینمایی و وزارت ارشاد دانست و تاکید کرد: انجام هزینه منطقی در برگزاری این جشنواره و نمایش آثار کاری ارزنده در جهت تقویت تولید ملی است.

شایان ذکر است؛ در پایان چهارمین جلسه شورای‌عالی پوستر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به عنوان مهم‌ترین نماد و بخش تجسمی جشنواره، توسط حاضرین جلسه در اصفهان رونمایی شد.

پوستر جشنواره این دوره توسط وحید شریفی هنرمند اصفهانی طراحی شده است.

گفتنی است؛ سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان به دبیری علیرضا رضاداد از ۸ تا ۱۴ شهریورماه سال جاری در اصفهان برگزار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا