ساماندهی معابر مقدمه ای برای توسعه و آبادانی مناطق است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

ساماندهی معابر مقدمه ای برای توسعه و آبادانی مناطق است

۶۵ مورد از موارد جاری ۹ شهر استان در کمیسون ماده ۵ این هفته استان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، در کمیسیون ماده ۵ استان که به ریاست علی مقدس زاده  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و باحضور حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان و دیگر اعضا برگزار شد ۶۵ مورد از موارد اصلاح،تعیین و دقیق سازی خط بدنه،تقلیل ویا تعریض عرض گذر، درخواست افزایش ارتفاع ،حذف و یا اضافه کردن گذر وتغییر کاربری مربوط به شهرهای  تیران ، عسگران ، رضوان شهر ، فلاورجان ، قهدریجان ، پیربکران ، ایمان شهر ، چادگان ، و قمصر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

علی مقدس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در خصوص درخواست کاهش عرض گذر معابر به دلیل عدم توان  شهرداری در تعریض گذرگفت : بهتر است به فکر آیندگان باشید و طرح هایی را که اکنون قابلیت اجرا ندارند باقی بماند تا در زمان مناسب اجرا گردد.

وی در خصوص درخواست ضابطه ساختمانی مبنی بر بالا بردن ارتفاع پنجره از کف توسط شهر قمصر برای جلوگیری از مشرفیت ساختمانها گفت : دید پنجره به بیرون حق عمومی مردم است و کور کردن دید پنجره ها حق الناس است و از نظر شهرسازی نباید دید مردم به بیرون از ساختمان گرفته شود .

حجت اله غلامی نیز در رابطه با کاهش عرض گذر در شهر قهدریجان گفت :  پارامتر های محرک توسعه خدمات روبنایی و ساماندهی معابر است و ساماندهی معابر مقدمه ای برای آبادانی یک منطقه است .

 

دکمه بازگشت به بالا