ایجاد نشاط اجتماعی توسط رسانه‌ها با پوشش به موقع اخبار است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مدیر منطقه ۸ شهرداری اصفهان در دیدار با هیأت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان:

ایجاد نشاط اجتماعی توسط رسانه‌ها با پوشش به موقع اخبار است

مدیر منطقه ۸ شهرداری اصفهان گفت: ایجاد نشاط اجتماعی توسط رسانه‌ها با پوشش به موقع اخبار است.

به گزارش ارک خبر، هاشمیان در دیدار با هیأت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان بیان کرد: مسئولیت اجتماعی مجموعه تعهداتی است که یک مدیر می‌بایست در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می‌کند انجام دهد.

وی افزود: مسئولیت اجتماعی می‌تواند در راستای سود و منفعت اجتماعی بوده و گاه حتی فراتر از منافع یک سازمان باشد در واقع یک نگاه نو بر توسعه پایدار است که مدیران متعهد و شایسته سالار شهری همیشه آن را در کنار حقوق شهروندی سر لوحه کار خود قرار می‌دهند و نتیجه‌ای که حاصل می‌شود رضایت‌مندی شهروندان به دلیل ایجاد زمینه‌های رشد فرهنگی، اجتماعی در مناطق مختلف و کمرنگ شدن فاصله طبقاتی و ایجاد همدلی در بین قومیت‌های مختلف مردم در محله‌ها و مناطق شهری می‌باشد.

وی به پتانسیل‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پنهان در مناطق مختلف شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: با توجه به توسعه مشارکتی مردم و ارتباط صمیمانه دستگاه‌های مسئول می‌توان شاهد اتفاقات خوب و حائز اهمیت در جامعه بود و رسانه‌ها با همکاری و پوشش به موقع اخبار می‌توانند در ایجاد نشاط اجتماعی نقش به سزایی داشته باشند.

هاشمیان ادامه داد: برای مثال در یکی از محله‌های شمس‌آباد منطقه ۸ تعدادی از معتمدین گرد هم آمدند و قسمتی از حسینیه خود را به یک زورخانه سیار اختصاص دادند و تمام هزینه‌ها را شخصی به نام آقای زارع تقبل نمودند و این محل تا کنون توانسته نوجوانان و جوانان بسیاری را جذب این ورزش باستانی کند، یا دو نفر دیگر از عزیزان طی جلساتی که با ما داشتند می‌خواستند مقداری از دارایی خود را وقف کنند که با پیشنهاد دکتر عابدی برای اولین خیریه وسواسی را راه‌اندازی نمودند و هم اکنون در این خیریه بیماران بسیاری به صورت تخصصی تحت درمان قرار می‌گیرند.

مدیر منطقه ۸ شهرداری اصفهان اذعان داشت: چنانچه شهرداری از تصدی‌گری در امور فرهنگی و اجتماعی دست بردارد و به NGO‌ها کمک کند و در بحث منزلت شهروندی و ایجاد همدلی، همکاری بیشتری با مردم داشته باشد می‌توان به آسانی جلوی بسیاری از معضلات اجتماعی را گرفت.

وی ادامه داد :از زمانی که بنده مسئولیت خدمت‌گذاری به مردم این منطقه را عهده‌دار شدم در خصوص نشاط اجتماعی ده‌ها جشن و مراسم را با کمک مردم در همین فضای باز مانند پارک‌ها برگزار کردیم که بسیار هم دلنشین بود، سعی نمودیم ورزش‌های صبحگاهی را در ایستگاه‌های مختلف گسترش دهیم و امیدواریم توفیق بیشتری برای خدمت به مردم شهرمان داشته باشیم.

گفتنی است؛ اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان به همراه مشاور رسانه‌ای شهردار اصفهان و عباس فلاح پیشکسوت عکاسی خبری، به دعوت مدیر منطقه ۸ شهرداری اصفهان طی یک نشست صمیمانه در خصوص مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دکمه بازگشت به بالا