۱۶ کیلومتر از بزرگراه تبریز – اهر زیر بار ترافیک می رود

ارک خبر- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: امسال ۱۶ کیلومتر از بزرگراه تبریز – اهر از تعهدات این بنیاد زیر بار ترافیک می رود.
۱۶ کیلومتر از بزرگراه تبریز – اهر زیر بار ترافیک می رود
به گزارش ایرنا، حافظ باباپور روز سه شنبه در حاشیه بازدید از بزرگراه تبریز – اهر و طرح های عمرانی بنیاد مسکن در اهر افزود: اجرای حدود ۳۵ کیلومتر از این بزرگراه در تعهد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده که تاکنون از این میزان ۹ کیلومتر آسفالت شده و هفت کیلومتر نیز در حال روسازی است.
وی با بیان اینکه ۱۱ کیلومتر نیز در سال آینده زیر بار ترافیک می رود، اظهار داشت: تاکنون بیش از ۸۰ درصد ابنیه این محور اجرا شده و از مجموع ۱۳۵ دهنه پل موجود در مسیر این بزرگراه ۷۰ دهنه تکمیل شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: این بزرگراه در سه قطعه طراحی شده است که تلاش می شود تا پایان سال ۹۸ کل مسیر به بهره برداری برسد.
باباپور با اشاره به اینکه طول بزرگراه تبریز – اهر ۹۰ کیلومتر است، ادامه داد: ۳۵ کیلومتر این بزرگراه تحت پیمان شرکت سامان محیط بوده که از این طول عملیات احداث حدود ۹ کیلومتر توسط امور اجرایی ماشین آلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در حال اجرا و زیرسازی است.
وی گفت: این محور از اهمیت بالایی برخوردار بوده و حجم ترافیکی بالای آن موجب بروز تصادف های رانندگی می شود بنابراین اتمام هر چه سریع تر آن موجب کاهش آمار تصادف های جاده ای استان می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به طرح های این بنیاد از آغاز فعالیت آن تا پایان مرداد امسال در استان یادآوری کرد: تهیه و مطالعه طرح هادی برای یک هزار و ۹۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار، اجرای طرح هادی در ۷۸۸ روستا، بازنگری طرح هادی در ۲۸۹ روستا و صدور ۲۰۹ هزار و ۷۷۶ جلد سند روستایی از جمله اقدام های این بنیاد در بخش عمران روستایی است.
باباپور، صدور ۲۳ هزار و ۳۱۳ جلد سند در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، صدور ۲۱ هزار پروانه ساختمانی، تخصیص ۲۹ هزار و ۹۸۸ تن قیر رایگان در سال های ۹۴ تا ۹۶ و آسفالت یک میلیون و ۴۷۸ هزار و ۴۳۷ متر مربع از راه های روستایی را از دیگر اقدام های این بنیاد در این بخش اعلام کرد.
وی اظهار داشت: در بخش مسکن روستایی نیز ۱۴۷ هزار و ۶۵۴ واحد مسکونی روستایی و شهری نوسازی و مقاوم سازی شده و یک هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای واحدهای آسیب دیده از حوادث، ۲۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای نیمه تمام روستایی و ۱۴ میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای نیمه تمام تحت پوشش نهادهای حمایتی پرداخت شده است.
باباپور افزود: احداث ۱۰ واحد کتابخانه روستایی، پنج واحد مجتمع فرهنگی و هنری، ۱۶ هزار و ۴۹۱ واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۱۱ هزار و ۵۷۵ مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد از اقدام های این بنیاد در بخش مسکن شهری است.
مدیر بنیاد مسکن اهر نیز گفت: تاکنون در ۳۶ روستای این شهرستان طرح هادی اجرا شده، مطالعه طرح هادی ۱۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار و بازنگری طرح هادی هفت روستا انجام شده است.
هادی رحیمی افزود: آسفالت راه ارتباطی ۲۲ روستای این شهرستان از محل قیر رایگان انجام شده و آسفالت ۱۶ روستا نیز در حال اجرا است.
وی بهسازی پنج هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی روستایی، بازسازی یک هزار و ۶۶۷ واحد مسکونی شهری و سه هزار و ۷۴۴ واحد مسکونی روستایی، صدور هفت هزار و ۳۰۰ جلد سند مالکیت روستایی، پرداخت وام بلاعوض برای ۲۰۰ واحد مسکونی و وام قرض الحسنه و تعمیر مسکن شهری و روستایی برای ۱۸ هزار و ۷۷۰ واحد مسکونی را از فعالیت های این بنیاد در ۴۰ سال اخیر اعلام کرد.
رحیمی ادامه داد: در بخش مسکن شهری عملیات اجرای ۹۶۶ واحد مسکونی در این شهرستان آغاز شده که تعدادی از آن ها تحویل متقاضیان شده و ۶۱۶ واحد نیز در مرحله ساخت و تحویل است.
وی گفت: تاکنون ۱۰۰ هکتار برای تامین نیازهای روستاییان از اراضی ملی و سایر محل ها به محدوده روستاهای این شهرستان اضافه شده است.
رحیمی، تعداد روستاهای این شهرستان را ۲۰۲، تعداد خانوار روستایی را ۹ هزار و ۹۱۹ و جمعیت روستایی را ۳۳ هزار و ۱۸۸ نفر اعلام کرد.
۸۰۲۳/۵۱۸

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا