۱۳۲هزار واحد مسکونی روستایی در آذربایجان شرقی کم مقاوم است

ارک خبر-مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: حدود ۱۳۲هزار واحد مسکونی روستایی در استان کم مقاوم بوده و نیاز به نوسازی و یا مقاوم سازی دارد که در صورت تامین اعتبار تا ۱۰ سال آینده این مقاوم سازی می شود.
۱۳۲هزار واحد مسکونی روستایی در آذربایجان شرقی کم مقاوم است
به گزارش ایرنا، حافظ باباپور روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار مراغه افزود: در شهرستان مراغه نیز ۱۰ هزار و ۶۷۲ واحد مسکونی روستایی نیاز به مقاوم سازی و نوسازی دارد.
وی به تعداد طرح هادی روستایی در آذربایجان شرقی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته برای یک هزار و ۹۵۰ روستای استان طرح هادی روستایی تهیه، مطالعه و طرح بازنگری نیز برای ۲۸۹ روستا اجرا شده است.
باباپور با بیان اینکه تاکنون حدود یک میلیون مترمربع از معابر روستاهای استان آسفالت شده، ادامه داد: در سال گذشته از محل تخصیص قیر رایگان ۶۰۰ هزار مترمربع از معابر روستایی آسفالت شد.
وی اضافه کرد: در سالجاری نیز آسفالت معابر ۱۳۶ روستا در دست اجراست و پروژه آسفالت ریزی ۱۴۸ روستا در استان در برنامه است.
وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون سطح آسفالت معابر روستایی ۸۳۲ هزار و ۹۸۴ مترمربع بوده است.
فرماندار مراغه نیز در این دیدار با بیان اینکه ۵۰ روستای شهرستان نیاز به توسعه دارد گفت: طرح توسعه روستاها از سوی دستگاه های اجرایی شهرستان مورد مطالعه قرار خواهد گرفت که امیدواریم دستگاه های اجرایی استان نیز به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.
حمید شکری به جابجایی تیرهای برق در روستاها نیز اشاره کرد و افزود: بیش از یک هزار تیربرق در روستاهای شهرستان نیاز به جابه جایی دارد که برای این کار، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
مراغه از ۲ بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است..
آذربایجان شرقی با بیش از ۳٫۹ میلیون نفر جمعیت دارای ۲۱ شهرستان و ۲ هزار و ۷۲۹ روستاست.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

دکمه بازگشت به بالا