شهرها گواهینامه «شهرگردشگر» دریافت می کنند

ارک خبر- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: اگر شهری موفق به رعایت مشخصه های «شهرگردشگر» شود، گواهینامه دریافت می کند.
شهرها گواهینامه «شهرگردشگر» دریافت می کنند
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، علی اصغر مونسان ظهر امروز (یکشنبه) در مراسم گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری که با عنوان «شهر گردشگر» در مجتمع ایران مال تهران برگزار شد، اظهار داشت: مفاهیم شهرگردشگر به شهرداری های تمام استان ها ابلاغ شده است.
وی در جمع خبرنگاران اضافه کرد: این مشخصه ها مربوط به زیرساخت ها و نحوه برخورد با گردشگران است.
مونسان یادآورشد: نمایش ظرفیت و توان گردشگری استان ها در این نمایشگاه مورد نظر ما بوده است و امیدواریم شهرگردشگر به یک برند تبدیل شود.
محمد محب خدایی معاون گردشگری میراث فرهنگی نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: مجتمع ایران مال یکی از بارزترین مصادیق «شهرگردشگر» است زیرا تعریف ما از شهرگردشگر، مقصدی است که خود را آماده میزبانی از میهمانان می کند.
نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد سرمایه گذاری گردشگری ظهر امروز در مجتمع ایران مال افتتاح شد و تا سه روز ادامه خواهد داشت.
آنطور که سخنگوی هیات امنای این مجتمع عنوان کرده، ۴۴ میلیون نفر روز کار برای ساخت این مرکز صرف شده است و به ادعای وی تخمین زده می شود که پس از راه اندازی کامل ماهانه ۶ میلیون بازدید کننده داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا