جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در تبریز برگزار می شود

ارک خبر- به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و تحقق نگرش عدالت فرهنگی و تمرکز زدایی برنامه‌های فرهنگی، جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان امسال در تبریز برگزار می‌شود.
جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در تبریز برگزار می شود
به گزارش ایرنا، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی امروز سه شنبه در جلسه هماهنگی دستگاه‌های مرتبط برای برگزاری این جشنواره اظهار داشت: برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در تبریز یک اتفاق خوب است؛ چرا که ما باید فرهنگ رفتن به سینما و دیدن فیلم‌های خوب را از سن کم در کودکان مان نهادینه کنیم.
علی محرمی افزود: در جریان برگزاری این جشنواره، ۱۰ فیلم اصلی اکران خواهد شد و در کنار آن، پنج فیلم ماندگار تاریخی در حوزه کودک و نوجوان در فضاهای باز شهری به طور رایگان اکران می شوند.
معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت حضور بخش خصوصی در برگزاری چنین جشنواره‌هایی گفت: هر روز ۲ فیلم در مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹بهمن، موسسه سینمایی «الف» اکران می شود.
وی با تاکید بر همکاری دستگاه‌های دولتی در برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری، خاطرنشان کرد: همکاری فقط در مساعدت‌ مالی نیست، بلکه همیاری‌های معنوی نیز بسیاری ضروری است.
دبیر اجرایی جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان نیز درباره زمان برگزاری جشنواره و اکران فیلم‌ها گفت: شنبه دهم شهریور سال جاری مراسم افتتاح این جشنواره همزمان با اکران رایگان یکی از فیلم‌ها برگزار می‌شود و جشنواره تا ۱۴شهریور ادامه می یابد
طاهر فرنود افزود: هر روز دو فیلم در سانس‌های ساعت ۱۸ و ۲۰ اکران خواهند شد و بلیط‌ها به قیمت ۱۰هزار تومان از سایت اینترنتی Eblit.com قابل خریداری است که برای خریدارهای جمعی نیز تخفیف‌هایی در نظر گرفته شده است.
وی همچنین درخصوص بخش جنبی این جشنواره گفت: نمایشگاه کودک و نوجوان برای معرفی فعالان فرهنگی و آموزشی در مجتمع سینمایی الف برپا خواهد شد که در این بخش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی ما را یاری می کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا