کاهش قیمت خودرو در بازار تایک ماه آینده/نقش دلالان در گرانی خودرو

ارک خبر- دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار امیدواری کرد با عرضه خودروهای پیش فروش شده به بازار، تا یک ماه آینده شاهد کاهش قیمت در بازار باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، احمد نعمت‌بخش درباره تحویل خودورهای تولیدی که با مشکل نقص فنی روبه رو بودند، توضیح داد: برخی قطعه سازان از نظر مواد اولیه قطعات به خارج وابسته هستند که بخش زیادی از این قطعات یا مواد اولیه قطعات در گمرک مانده بود و دولت اخیرا اجازه ترخیص آن ها را بدون پرداخت مابه‌التفاوت صادرکرده است.

نعمت‌بخش با ابراز امیدواری از ترخیص قطعات و مواد اولیه از گمرک افزود: با توجه به بخشنامه اخیر دولت شرکت ها به دنبال ترخیص قطعات یا مواد اولیه هستند و امیدواریم تا یک ماه آینده ناقصی ها به حداقل برسد و خودروهایی که به مردم پیش فروش شده تحویل خریداران شود و با عرضه این خودروها به بازار قیمت ها سیر نزولی پیدا کند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران با اشاره به افزایش تولید در بازار خودرو توضیح داد: خودروسازی در سال ۹۵ نسبت به ۹۴ چهل درصد افزایش تولید داشته و سال ۹۶ نسبت به سال قبل۱۵ درصد و در دو ماهه اول امسال ۳۱درصد افزایش تولید داشته است. در واقع با توجه به این اصل که قیمت هر کالا را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند می توان گفت خودروسازان به این صورت تولید و عرضه را افزایش داده اند.

دلایل آشفتگی های بازار خودرو

نعمت‌بخش همچنین نقش دلال ها و واسطه ها را در گرانی خودرو کلیدی دانست و گفت : بخش عمده ای از آشفتگی های بازار خودرو به افرادی برمی‌گردد که خودرو به تعداد زیاد خریداری کرده اند و هر روز در روزنامه آگهی فروش خودرو با قیمت های آنچنانی منتشر می کنند و بدین ترتیب قیمت خودرو را در بازار به صورت روزانه و هفتگی افزایش می دهند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در ادامه خواستار ورود دستگاه های نظارتی به این موضوع شده و تاکید کرد: لازم است همان طور که با اخلال گران ارز و سکه برخورد کردند بررسی کنند این کسانی که این آگهی ها را منتشر کرده و اذهان عمومی را مشوش می کنند چه کسانی هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا