حضور ایران در بازیهای پاراآسیایی با ۲۱۰ ورزشکار

ارک خبر- کاروان پارالمپیک کشورمان آخرین مراحل آماده سازی خود را برای حضور در بازیهای پارا آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا سپری می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، بازیهای پارا آسیایی ۲۰۱۸ از ۱۴ مهر در اندونزی آغاز می‌شود که کاروان کشورمان نیز با ۱۳ تیم به این مسابقات اعزام خواهد شد.

ورزشکاران جانباز و معلول کشورمان در دوره قبلی این مسابقات در ۱۶ رشته شرکت کرده بودند که پس از چین، کره جنوبی و ژاپن در جایگاه چهارم جدول قرار گرفتند.

کاروان کشورمان با ۲۱۰ ورزشکار زن و مرد و ۸۰ مربی در این مسابقات حضور پیدا می‌کند. اولویت کاروان کشورمان در این دوره از مسابقات با داشتن نیم نگاهی به رده‌ سوم، تکرار عنوان چهارمی دوره‌های قبل این مسابقات می‌باشد.

کاروان کشورمان در رشته‌های دو و میدانی، تیراندازی، تیر و کمان، تنیس روی میز، بوچیا، شطرنج، گلبال، والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر با تیم هایی متشکل از ورزشکاران زن و مرد در این مسابقات حضور دارد و در سه رشته وزنه برداری، شنا و جودو تنها با تیم‌های مردان در مسابقات شرکت می‌کند.

بیشترین تعداد اعزام به رشته دو و میدانی اختصاص دارد که به طور کلی ۱۰۵ نفر اعضای این تیم را تشکیل می‌دهند. ۶۰ ورزشکار مرد به همراه ۲۳ ورزشکار زن جمع ۸۳ ورزشکار شرکت کننده در این رشته را تشکیل می‌دهند و ۲۲ مربی این ۸۳ ورزشکار را در این مسابقات همراهی می‌کنند. گمانه زنی‌ها برای کسب مدالهای رنگارنگ در این مسابقات حکایت از سهمیه بالای ورزشکاران ما در مواد مختلف این رشته دارد.

از ۱۳ رشته شرکت کننده در این مسابقات ۱۲ رشته با هدف کسب مدال به این مسابقات اعزام شده و تنها در رشته بوچیا با هداف حمایت از ورزشکاران این رشته ۶ ورزشکار زن و مرد عازم جاکارتا می‌شوند.

جمع کل کاروان اعزامی به مسابقات پارا آسیایی جاکارتا شامل ورزشکاران زن و مرد و مربیان آنها ۲۹۰ نفر که شامل ۱۳۷ ورزشکار مرد، ۷۳ ورزشکار زن، ۵۶ مربی برای آقایان و ۲۴ مربی برای خانمها می باشد.

این مسابقات از ۱۴ مهر در جاکارتا آغاز می شود که کاروان اعزامی کشورمان روز دهم مهر ماه تهران را به مقصد جاکارتا ترک خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا