کلاهبرداری مجری قلابی رادیو از ۷۰ اصفهانی

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

کلاهبرداری مجری قلابی رادیو از ۷۰ اصفهانی

فردی که با معرفی خود به عنوان مجری یکی از شبکه های رادیویی توانسته بود از ۷۰ نفر بالغ بر ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کند طی عملیاتی در شهرستان کرج شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ” سعید سلیمیان” در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فردی تحت عنوان مجری یکی از شبکه های رادیویی از آنان ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که فردی با شاکیان تماس گرفته و تحت عنوان اینکه مجری یکی از شبکه های رادیویی است عنوان می کرد که شما برنده جایزه ویژه ما در قرعه کشی شده اید و با چرب زبانی خاصی آنها را پای عابربانک کشانده و پس از اینکه شاکیان، عملیات بانکی را به دستور تماس گیرنده انجام می دادند، حسابشان خالی می شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم با هوش بالای خود آرزوها و نیازهای شاکیان را در هنگام ارتباط تلفنی دریافته و وعده جایزه ای با همان موضوع به آنان می داد به طور مثال به شخصی که آرزوی رفتن به کربلا داشت او را برنده جایزه سفر به عتبات معرفی می کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان، با بیان اینکه متهم با این شیوه توانسته بود از ۷۰ شهروند اصفهانی بالغ بر ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کند اظهار داشت:کارآگاهان این پلیس با یک کار علمی دقیق و حساب شده توانستند مخفیگاه متهم را در شهرستان کرج شناسایی کنند.

این مقام انتظامی گفت: ماموران پس از شناسایی متهم، با اخذ نیابت قضائی به محل مذکور اعزام و طی یک عملیات ضربتی وی را دستگیر و به اصفهان منتقل کردند.

سرهنگ سلیمیان با اشاره به اعتراف صریح متهم در خصوص بزه انتسابی خود عنوان کرد: تلاش ها برای کشف کلاهبرداری های احتمالی متهم در استان های دیگر کشور و شناسایی مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه برای دریافت جایزه در قرعه کشی برنامه های رادیویی و تلویزیونی نیاز به رفتن پای عابربانک نیست گفت: به شهروندان توصیه می کنیم از توجه کردن به چنین تماس هایی خودداری کرده و هرگز به درخواست تماس گیرندگان عمل نکنند و پای عابر بانک ها نروند.

دکمه بازگشت به بالا