سهم ۲۱۰۰۰ تومانی نیازمندان از صدقه اصفهانی‌ها

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مدیرکل کمیته امداد اصفهان خبر داد

سهم ۲۱۰۰۰ تومانی نیازمندان از صدقه اصفهانی‌ها

سهم ماهیانه هر خانوار تحت حمایت کمیته امداد اصفهان از صدقه جمع‌آوری‌شده اندکی بیش از ۲۱ هزار تومان است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان گزارشی از میزان صدقه جمع‌آوری‌شده در نیمه نخست سال جاری ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه صدقه مهم‌ترین بخش کمک مردم به این نهاد برای حمایت از نیازمندان است، گفت: صندوق‌های صدقه اکنون جدای از کارکردی که در جمع‌آوری کمک‌های مردم دارند به یک نماد ارزشی تبدیل‌شده‌اند که حضورشان در جای‌جای شهر و در منازل شهروندان به یادآورنده سنت حسنه انفاق و ترویج گر فرهنگ خیر و احسان است.
متین پور مردم استان اصفهان را در عرصه خیر و احسان دارای سوابق درخشان دانست و گفت: استان اصفهان استان ایجاد حرکت‌های عام‌المنفعه است و مردم نیکوکار این دیار همواره بیش ازآنچه در توان خود دارند به همشهریان محروم و نیازمند خود و به‌ویژه ایتام کمک می‌کنند.
وی میزان صدقه جمع‌آوری‌شده در نیمه نخست سال جاری را نزدیک به ۱۳ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این مبالغ از ۴۸۰ هزار صندوق بزرگ، متوسط و خانگی که در سراسر استان نصب و توزیع‌شده‌اند جمع‌آوری‌شده است و صدقه هر شهر به مصرف حمایت از معیشت، تحصیل، درمان، ازدواج، جهیزیه و مسکن نیازمندان همان شهر می‌رسد.
متین پور بابیان اینکه قریب به ۱۰۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان هستند، گفت: سهم ماهیانه هر یک از این خانوارها از صدقه جمع‌آوری‌شده اندکی بیش از ۲۱ هزار تومان است که پاسخگوی بخش کوچکی از نیازهای جامعه تحت حمایت این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه این نهاد برای عملکرد صحیح و برای افزایش کارایی و بهره‌وری به مشارکت گسترده مردم نیاز دارد، گفت: برای سهولت همشهریان عزیز اصفهانی راه‌های زیادی برای جلب مشارکت آنان ایجادشده است که آسان‌ترین و سریع‌ترین آن‌ها استفاده از روش‌های نوین مانند ارسال پیامکی عدد یک به شماره ۸۸۷۷، شماره گیری کد #۰۳۱*۸۸۷۷*، تماس با تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷۷ و مراجعه به تارنمای emdad.ir است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا