نقش استارتاپ ها در توسعه گردشگری آذربایجان شرقی مهم است

ارک خبر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: نقش استارتاپ ها در توسعه گردشگری آذربایجان شرقی مهم است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی آبدار صبح امروز پنج شنبه در حاشیه رویداد استارت‌ آپی گردشگری آذربایجان شرقی به نقش کلیدی استارتاپ ها در روند توسعه گردشگری استان اشاره کرد و گفت: استارتاپ‌ها علاوه بر اشتغال‌زایی برای بسیاری از جوانان، موجب پویایی و افزایش خلاقیت‌ها و مهارت‌های آنان می شود که بی‌شک صنعت گردشگری به دلیل ماهیت فرابخشی و جذاب بودن موضوعات می‌تواند سهم بالایی از خروجی و نتیجه این استارتاپ ها در روند توسعه ملی کشور داشته باشد.

وی ضمن بیان اینکه ایده های نو و خلاق جوانان همواره در پیشرفت امور اساسی کشور نقش بسزایی داشته است، بهره مندی از این ظرفیت را در صنعت گردشگری به صورت کسب و کارهای نو، فرصتی مناسب برای رونق بخشی به چرخه اقتصادی کشور دانست.

آبدار گفت: خلق ایده، کارآفرینی، کسب وکارهای متنوع جدید، فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر آن، نقطه عطفی در دنیای اقتصاد امروزی است که پنجره جدیدی برای کشورها باز کرده تا با استفاده از آنها، بتوانند بهره مندی بیشتری از توسعه در حوزه اقتصاد را تجربه کنند.

آبدار تاکید کرد: استارت آپ‌ها درکنار کمک به جذب گردشگر می تواند در راستای توسعه بازار صنایع دستی، استقرار سرمایه، اشتغال‌زایی بیشتر و امکان خرید اینترنتی خدمات در حوزه گردشگری نقش کلیدی را ایفا کند.

وی افزود: استارتاپ‌ها به عنوان پایگاهی برای معرفی و ارائه ایده های فعالان حوزه گردشگری نقش مهمی ایفا می‌کنند که دستگاه ها و سرمایه گذاران می توانند با حمایت از آنها در توسعه گردشگری نقش ایفا کند. در واقع بهره گیری صحیح از استارت آپ ها در صنعت گردشگری سبب افزایش میزان سرمایه گذاری و بهبود کسب و کارهای کوچک در شهر ها و روستاها می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا