افزایش ۲ هزار میلیارد تومانی تسهیلات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان

پایگاه خبری ارک خبر – اصفهان:

استاندار اصفهان اعلام کرد:

افزایش ۲ هزار میلیارد تومانی تسهیلات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان

دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: تسهیلات رفع موانع تولید در استان اصفهان از ۶۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته به ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ، اظهارداشت: سال گذشته ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رفع موانع تولید در استان در نظر گرفته شد که این میزان در سال جاری به ۲۶ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.
استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: این میزان اعتبار به نسبت توان بانک ها با ضریب ۳۰ درصد اضافه توزیع می گردد، تا بانک ها بتوانند در اجرای مصوباتی که کارگروه ذیربط ابلاغ می کند تسهیلات را در اسرع وقت در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهند.
مهرعلیزاده با اشاره به اینکه سال گذشته استان اصفهان رتبه اول را در تامین و توزیع این اعتبارات به خود اختصاص داد، اظهارداشت: تلاش می کنیم امسال نیز جایگاه خوبی را کسب نماییم و امیدواریم که در کوتاه ترین زمان ممکن پرونده های موجود در بانک ها تامین اعتبار گردد.
محسن مهرعلیزاده در ادامه به محدودیت اختیارات بانک ها اشاره کرد و افزود: بانک ها در ماه های اخیر شجاعانه تر از گذشته کار کرده اند و در رفع موانع تولید و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی همکاری خوبی داشته اند ولی به طور معمول بانک ها در سطح ملی اختیارت استان ها را محدود گذاشته اند که باید برخی از این محدودیت ها رفع شود.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس اختیارات کارگروه رفع موانع تولید، تلاش می شود برخی محدودیت ها را به صورت قانونی برطرف نماییم، افزود: با این وجود همواره باید از مدیران ملی اختیارات بیشتر مطالبه شود تا بانک های استان با دست باز به رفع مشکلات تولید استان بپردازند.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به مشکلات کاهش سرمایه در گردش گروه صنعتی انتخاب، اظهارداشت: این شرکت به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه با مشکل سرمایه در گردش مواجه بود و طی صحبت های مفصلی که در این جلسه با بانک ها صورت گرفت، مصوب شد برای تقویت تولید در استان و حفظ اشتغال کمک های در اختیار این واحد قرار گیرد تا برخی مشکلات آن مرتفع شود.

استانداراصفهان ادامه داد: البته مشکلات این شرکت پیش از این در کارگروه رفع موانع کشوری مطرح شده بود و استان در این مساله تاکید ویژه ای دارد تا مشکلات این شرکت حل و فصل شود.
گفتی است در این جلسه مشکلات برخی بنگاههای دیگر نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا