اولین کارخانه تولید موتورهای برقی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

پایگاه خبری ارک خبر – اصفهان:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان:

اولین کارخانه تولید موتورهای برقی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: خط مونتاژ اولین و بزرگترین کارخانه موتور برقی در شهر اصفهان در روزهای آینده با حضور مدیران ملی و استانی در شهرستان شهرضا افتتاح می‌شود.

به گزارش پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، علیرضا صلواتی اظهار داشت: خط تولید کارخانه کویرموتور با توجه به درخواست بازار، ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار دستگاه در سال را دارد.

وی افزود: این موتورها دارای گواهینامه استاندارد ملی و مهمتر از آن با پلاک ملی به شهروندان ارائه خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: از نقاط مثبت این محصولات پاکرو می‌توان به شارژ شدن آن با استفاده از برق شهری اشاره کرد که به ازای ۸ ساعت شارژ مسافتی نزدیک به ۵۰ کیلومتر را طی می‌کند.

وی ادامه داد: باتوجه به آلودگی موتورهای بنزینی که تقریباً معادل ۶ خودرو سواری است با جایگزینی هر موتور برقی در واقع می‌توان به میزان قابل توجهی از آلودگی هوا و صوت شهر را کاهش داد.

صلواتی خاطرنشان کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک با همکاری این تولید کننده درحال رایزنی با بانک‌های عامل جهت فروش اقساطی این محصولات به شهروندان می‌باشد.

وی افزود: از دیگر اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک ایجاد زیرساخت‌ها و انجام طراحی و ساخت ایستگاه‌های شارژ جهت نصب در مناطق مرکزی شهر جهت تسهیل در استفاده شهروندان از این وسایل پاکرو است، همچنین در برنامه‌های بلندمدت مدیریت شهری، ایجاد طرح ممنوعیت تردد موتورهای بنزینی در منطقه مرکزی و تاریخی شهر می‌باشد.

به گفته علیرضا صلواتی در آینده نزدیک کارخانجات دیگری در کشور موتورهای برقی را در انواع مختلف و بنا به سلیقه شهروندان ارائه خواهند کرد.

 

دکمه بازگشت به بالا