سوریه نقشه راهی که در آن مشارکت نداشته باشد را نمی‌پذیرد

ارک خبر- نماینده سوریه در سازمان ملل ضمن مخالفت دمشق با هر نقشه راهی که بدون مشارکت این کشور باشد از شورای امنیت خواست موضع روشن در مخالفت با حضور نظامی خارجی در سوریه اتخاذ کند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، بشارالجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: ائتلاف بین المللی نامشروع مرتکب جنایت جدید ضد سوری ها با بمباران شهر هجین در استان دیرالزور با بمب های فسفر سفید ممنوعه از نظر بین المللی شد.
وی در جلسه شورای امنیت درباره سوریه تاکید کرد: کشورهای حامی تروریسم هر گاه که ارتش سوریه ضد تروریستها دستاوردی کسب می کند از سازمان ملل برای ادامه باج گیری و فشار سیاسی به سوریه با هدف مانع تراشی در روند پیشروی ارتش سوریه استفاده می کنند.
بشار الجعفری بیان کرد: سوریه نقشه راهی که در آنها مشارکت نداشته باشد را نمی پذیرد و سازمان ملل حق ندارد و مجاز نیست که بخشی از تجمعات سیاسی خصمانه شود.
نماینده سوریه در سازمان ملل افزود: سوریه مجددا آمادگی خود را برای  همراهی با همه طرحها که در پایان دادن به بحران موثر است اعلام می دارد به شرط اینکه این طرحها حاکمیت و استقلال و تمامیت اراضی سوریه را حفظ کند. قانون اساسی و هر آنچه به آن مربوط است موضوعی سوری-سوری است و سوری ها خودشان درباره آن تصمیم می گیرند و سوریه هر ایده ای که به مثابه دخالت در امور داخلی اش باشد یا منجر به دخالت در امور داخلی سوریه شود را نخواهد پذیرفت.
الجعفری گفت: ما از شورای امنیت می خواهیم که موضع روشنی در مخالفت با حضور نظامی خارجی در سوریه اتخاذ کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا