برای حفاظت ازجان و مال مردم موظف به انجام کار ایمن هستیم.

پایگاه خبری ارک خبر – اصفهان:

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت:

برای حفاظت ازجان و مال مردم موظف به انجام کار ایمن هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، با تاکید بر اینکه رعایت اصول ایمنی ضامن سلامتی، آرامش ذینفعان و تداوم گازرسانی است گفت: ما به عنوان تامین کننده بخش اعظم انرژی استان ،برای حفاظت ازجان و مال مردم موظف به انجام کار ایمن هستیم.

وی، به بیان برخی از حوادثی که در اثر عدم رعایت نکات ایمنی در اجرای پروژه ها و تاسیسات و…در سطح استان و سایر نقاط اتفاق افتاده اشاره کرد و افزود: امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی بسیاری از حوادث قابل پیشگیری هستند.

مهندس علوی افزود: گاز اصفهان با تکیه بر کارکنان متعهد و تأمین کنندگان توانمند خویش، در زمینه ارایه خدمات مستمر و ایمن توزیع گاز طبیعی از طریق عملیات طراحی، اجرا، بهره برداری و نگهداری شبکه ها و تأسیسات گازرسانی، جهت رفع نیاز و رفاه مشترکین تجاری، صنعتی، خانگی در سطح استان، با رعایت استانداردها و ضوابط فنی فعالیت می نماید.

وی، با اشاره به اینکه همه کارکنان در هر سمت و رده ی فعالیت موظف به رعایت اصول ایمنی کار هستند، تصریح کرد: عوارض ناشی ازحوادث و یک محیط غیر ایمن بسیار زیاد است؛ هزینه های بالای حاصل از حوادث و آسیب ها، هزینه های بالای نگهداری و تعمیرات، تضعیف روحیه ی همکاران، احساس نا امنی خانواده کارکنان و عدم ایجاد فضای آرام در خانواده ها، عدم اطمینان جامعه به محیط کار، اتلاف وقت، لطمه به اعتبار شرکت و افراد آن و… را از مهمترین این عوارض می توان بر شمرد.

وی بیان داشت: گاز طبیعی یک انرژی پاک، ارزان و استراتژیک است که در چرخه اقتصاد کشور سهم بسیار زیادی دارد .اما به همان اندازه هم پتانسیل خطر دارد و در صورتی که مدیریت و نظارت در اجرای صحیح کار با توجه به نکات ایمنی باشد هیچ حادثه جانی و مالی نیز روی نخواهد داد.

کاهش ۳۰ درصدی فوت شدگان حوادث گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اعلام اینکه در سال گذشته آمار فوت ناشی از حوادث گاز نسبت به سال ۹۵  با کاهش ۳۰ درصدی مواجه شده است گفت: سال گذشته در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی اقدامات ویژه ای انجام شد.

مهندس علوی، با اشاره به اینکه، گاز طبیعی با فشار حدود ۱۰۰۰ (PSI) دریافت می شود و طی فرآیندهای یپیچیده ای با فشارهای متفاوت، برای استفاده های مختلف در سطح استان توزیع می شود گفت: عملیات نشت یابی و معاینه شبکه های گاز با استفاده از آخرین تکنولوژ ی ها به طور مستمر و در یک زمانبندی منظم دراین شرکت انجام می گیرد تا از خطرات احتمالی جلوگیری گردد.

وی، با تاکید بر سه استراتژی مهم شرکت؛ سرآمدی در عملیات، بهبود عملکرد اقتصادی و ارتقا بهره وری گفت: این شرکت فاقد محیط رقابتی در کسب و کار بوده و ماموریت گازرسانی به کل استان اصفهان بر عهده این شرکت می باشد و تلاش می کند تا با استفاده از تجربیات سایر شرکت های گاز استانی  بهترین روش ها را برای ارائه خدمات بکار گیرد.

وی، نظارت بر ایمن سازی محل کارگاه های گازرسانی با استفاده از تابلوها و علائم هشدار دهنده، چراغ های گردان، چشمک زن، نوار زرد خطر، و اطمینان از وجود جعبه کمک های اولیه ،کپسول اطفاء حریق در محل تمامی کارگاه ها توسط تامین کنندگان و پیمانکاران را مهم دانست و گفت: با هماهنگی  و تعامل شرکت های خدماتی و دقت در حفاری ها و استفاده از نیروهای خبره و آموزش دیده، بسیاری از حوادث کنترل می شوند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا