آرد مورد نیاز نانوایان آذربایجان شرقی تامین می‌شود

ارک خبر- رئیس اتحادیه نانوایان تبریز با بیان این‌که افزایش قیمت آرد تاثیری بر قیمت نان ندارد، گفت: آرد نانوایان استان به میزان نیاز تامین می‌شود.

محمد عباس‌وندی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که به دنبال افزایش قیمت آرد برخی از نانوایان سطح شهر نیز اقدام به افزایش قیمت نان کرده اند، اظهار کرد: با وجود افزایش هزینه‌های تولید، طبق روال گذشته نان با قیمت فعلی به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

وی ادامه داد: با مساعدت‌های استانداری و سازمان صنعت و معدن استان هیچ گونه مشکلی در تامین آرد مورد نیاز نانوایان نداریم و به مقدار کافی آرد در میان نانوایان عرضه می‌شود.

وی افزود: قیمت هر کیلو نان لواش و سنگک یارانه‌ای ۱۷۸۰ تومان و نان بربری ۱۶۵۰ تومان است و قیمت هر کیلو نان سنگک در آزادپزها ۲۶۵۰ تومان، بربری ۲۴۰۰ تومان و هر کیلو نان روغنی سه هزار تومان است.

عباس وندی اضافه کرد: هر کیسه آرد به نانوایان یارانه‌ای با قیمت ۳۳هزار و ۵۰۰ تومان و برای آزاد پزها با قیمت ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دو هزار و ۵۰۰ واحد نانوایی در سطح تبریز وجود دارد که یک هزار و ۶۰۰ واحد یارانه‌ای و مابقی آزاد پز هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا