امکانات موجود متناسب با بلایای طبیعی نیست

ارک خبر- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، شرایط، تجهیزات و امکانات را متناسب با بحران‌ها و بلایا ندانست و افزود: باید هماهنگی‌های لازم صورت گیرد تا از امکانات موجود بهترین استفاده صورت بگیرد.
امکانات موجود متناسب با بلایای طبیعی نیست
به گزارش چهارشنبه ایرنا، جواد رحمتی در کارگاه آموزشی مدیریت سوانح و بلایای آذربایجان شرقی بر ضرورت پیشگیری از بلایای طبیعی در این استان تاکید کرد و افزود: در حوزه بحران و بلایای طبیعی لزوم پیشگیری از بلایای طبیعی در آذربایجان شرقی هم پیشگیری بهتر از درمان است.
وی گفت : باید با هماهنگی و هم افزایی و ارتقای آگاهی در مدیریت بحران تمهیدات لازم اندیشیده شود چرا که شناخت کافی از بحران و اقدامات پیشگیرانه موجب کاهش تلفات در بلایای طبیعی خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ادامه داد : به دلیل وضع خاصی که در مناطق جغرافیایی استان وجود دارد باید در حوزه مدیریت بحران به صورت کارشناسی اقدام شود.
رحمتی گفت : مکان یابی ،طراحی و اجرای درست طرح ها مواردی هستند که در دست مدیران شهری و دستگاههای اجرایی است و باید برای مقابله با اتفاقات غیر مترقبه، آموزش های لازم به بخش های مختلف حتی در حفظ اموال عمومی داده شود.
رئیس مرکز توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت بحران کشور هم در این نشست با اشاره به ضرورت تعامل مدیران و دستگاه های زیرمجموعه در این حوزه گفت: ثمره این تعامل انسجام و سرعت در انجام امور است که باعث رضایتمندی مردم هم می شود.
بهنام نظری ، هدف اصلی از برگزاری کلاس های آموزشی را افزایش آگاهی و هماهنگی و هم افزایی نیروهای سازمان در مواقع لزوم دانست.
وی اضافه کرد: کشور ما جزو ۱۰ کشور حادثه خیز دنیاست که نیاز به برنامه ریزی، پیش بینی و پیشگیری در این زمینه داریم تا بتوانیم از تلفات و خطرات احتمالی بعدی بکاهیم .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا