۲۰۰ هزار اصله نهال در تبریز کاشته می شود

ارک خبر- مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: ۲۰۰ هزار اصله نهال در قالب نهضت کاشت نهال و اجرای طرح استقبال از بهار در ۱۲ نقطه این شهر کاشته می شود.
۲۰۰ هزار اصله نهال در تبریز کاشته می شود
علی مدبر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه کاشت این نهال ها از امروز آغاز می شود، افزود: تعدادی از نهال ها در پارک مینیاتور، اتوبان شهید کسایی، شهرک آزمایش و میدان پلیس، استادیوم یادگار امام (ره) و پیست دوچرخه سواری کاشته می شود.
وی اظهار داشت: فرهنگسرای الغدیر، کوی نصر و رو به روی آتش نشانی، آناخاتون، شهرک اندیشه، پارک کوهستانی و محوطه استانداری نیز جزو مناطق مورد نظر در طرح کاشت نهال است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز یادآوری کرد: بخشی از نهال ها نیز در ضلع شمالی بلوار شهدای غواص و نرسیده به سه راهی زرنق، پارک جنگلی ارم به سمت حیدرآباد در کنار تفرجگاه ائل گلی، بادام زار، جنب گلخانه گلزار شهدا و منطقه جنگلی انبوهکاری کاشته می شود.
مدبر با بیان اینکه طرح استقبال از بهار از ۱۵ تا ۲۹ اسفند اجرا می شود، ادامه داد: این سازمان با شعار «شهر من تبریز، شهر پاک و سبز» طرح استقبال از بهار را در ۸ محور اصلی اجرا می کند.
وی فضا آرایی نوروزی و جانمایی نمادهای شهری، پیرایش و رنگ آمیزی مبلمان و تجهیزات شهری، آذین بندی و نورپردازی معابر اصلی، شستشو و رنگ آمیزی نمای مراکز تجاری را از جمله اقدامات این سازمان برای استقبال از بهار اعلام کرد.
مدبر افزود: سمپاشی زمستانه و هرس پیش بهاره، گل کاری پارک ها و میادین مرکزی و آماده سازی بوستان های میزبان گردشگری از دیگر اقدام های این سازمان در راستای آماده سازی تبریز برای سال جدید است.
وی گفت: در روز درختکاری نیز نهال به صورت رایگان در مراکز دوازدهگانه تبریز توزیع می شود.
کلانشهر ۱٫۸ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا