راه‌اندازی دفاتر بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در ۴ استان کشور

ارک خبر- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پنجمین جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان با تاکید بر نقش سرمایه های اجتماعی در حیات جوامع گفت: در بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان نیز توجه به سرمایه های اجتماعی برای حفظ هویت آن ضروری است.

راه‌اندازی دفاتر بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان در ۴ استان کشور
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، سیدعباس صالحی اظهار داشت: باید در فرصت معین شده با اقدامات شایسته و تاثیرگذار فعالیت‌های بنیاد را به جامعه مخاطب معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: برای استمرار و امتداد فعالیت‌های بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان باید به گونه‌ای تلاش کنیم تا نهال نوپای این بنیاد به درختی تناور تبدیل شده و از آسیب‌ها مصون بماند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برای استمرار فعالیت‌های تاثیرگذار این بنیاد برنامه ریزی راهبردی و تدوین نقشه راه از اهمیت زیادی برخوردار است و ترسیم یک چشم انداز سه ساله از انقطاع آن جلوگیری و بر اهمیت آن می افزاید.

صالحی، در ادامه بر لزوم توجه به نهادسازی توسط بنیاد نیز تاکید کرد و گفت: نهادسازی موضوع مهمی است که باید در این بنیاد با قوت شکل بگیرد که از آن جمله می توان به مقوله‌ی اداری و تشکیلاتی و مرکزیت و ایجاد شعب آن اشاره کرد.

وی افزود: دفاتر استانی این بنیاد باید راه اندازی شود و در این راستا در نظر گرفتن محلی برای فعالیت در مراکز ۴ استان از جمله ضروریات محسوب می شود زیرا هر فعالیتی در مرحله اول و برای ادامه راه به فضای فیزیکی نیاز دارد.

رئیس هیات امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان افزود: توجه به منابع از جمله سرمایه های اجتماعی برای حفظ هویت و ادامه راه بنیاد نیز از دیگر ضروریاتی است که باید به آن توجه ویژه داشت.

وی تصریح کرد: بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان باید در حوزه ساختار اداری با سرعت بیشتری حرکت کند و ابهامات موجود آن برطرف شود تا به یک پایداری نسبی برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش اقوام در حفظ هویت ملی تاکید کرد و گفت: برای حفظ هویت ملی در ارتباطات جهانی باید به مقوله‌ی قومیت‌ها و حفظ آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

صالحی ادامه داد: بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان متشکل از چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان است و باید به گونه ای با مدیریت فعال، کاربردی و فراگیر عمل کرد که ظرفیت‌های استان مورد غفلت قرار نگیرند.

در ابتدای این جلسه محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و دبیر هیات امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان گزارشی از روند فعالیت های این بنیاد در حوزه های مختلف ارائه داد.

در ادامه اکبر بهنام جو استاندار استان اردبیل بر ترسیم برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در فعالیت های بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان تاکید کرد.

رئیس هیئت مدیره بنیاد ضمن ارائه گزارش عملکرد بنیاد در سال ١٣٩٧ برنامه های پیشنهادی برای سال ١٣٩٨ را تشریح کرد و اعضای حاضر پیشنهادهایی در زمینه برنامه های سال ٩٨ و نحوه تدوین برنامه های سالانه در هیات امنا، تخصیص بودجه جدید برا ی نهادسازی بنیاد و تدوین برنامه راهبردی و تقشه راه و چشم‌انداز ٣ ساله بنیاد ارائه کردند.

در پایان این جلسه از کتاب سوزلرین واحد یازیلیشی (شیوه خط و فرهنگ املایی ترکی آذربایجانی یکسان نویسی کلمات) رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا