درج تصویر مجموعه جهانی «شیخ صفی الدین اردبیلی» بر روی اسکناس‌های رایج کشور

ارک خبر- مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: تصویر مجموعه جهانی «شیخ صفی الدین اردبیلی» بر روی اسکناس‌های رایج کشور درج می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، نادر فلاحی با اعلام این خبر اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در اداره کل میراث فرهنگی استان و با پیشنهاد رییس سازمان میراث فرهنگی کشور به وزیر امور اقتصادی و دارایی، تصویر مجموعه جهانی «شیخ صفی‌الدین اردبیلی» بر روی اسکناس‌های رایج کشور درج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این موضوع طی نامه‌ای از سوی دکتر مونسان به وزیر اقتصاد و دارایی پیشنهاد شده است، گفت: با توجه به اهمیت حکومت صفویه در تاریخ ایران از رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور درخواست کردیم تا تصویر این مجموعه در اسکناس‌های رایج کشور درج شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: فرهنگ و مظاهر آن مهم‌ترین و ریشه‌دارترین عوامل معرفی هویت و ارزش‌‎های تمدنی هر ملت است و در این راستا بنا‌های تاریخی نماد و مصداق عینی این هویت است.

فلاحی ادامه داد: تصاویر درج شده بر روی اسکناس‌ها می‌تواند در اشاعه فرهنگ و تاریخ هر کشور بسیار موثر باشد و این اقدام بسیار ارزشمند و قابل توجه خواهد بود.

بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی در سال ۱۳۸۹ به عنوان تنها اثر استان اردبیل در لیست آثار جهانی به ثبت رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا